Tom Riley

Tom Riley

Celé jméno: Tom Riley
Místo narození: Maidstone, Kent, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Monroe, Da Vinci's Demons

Datum narození: 5.4.1981 (36 let)

Tom Riley se narodil roku 1981 v Maidstone. Už od 4 let se začal zajímat o herectví a nakonec u něj i skončil. Školní léta strávil tím, že psal a režíroval své hry. Chodil na školy Maidstone Grammar School a Birmingham University, kde studoval anglickou literaturu a drama.

Tom je hlavně známý z divadelních her. Za roli Philipa Lucase ve hře The Vertical Hour získal cenu Off West End Theatre Awards 2010 za Nejlepší mužský herecký výkon. Znám je také z her jako Henry's Demons či My City.


Filmovému a televiznímu herectví se začal věnovat od roku 2006, když se objevil v televizním filmu Casualty 1906 a ve filmu 10 dní před katastrofou. Dále získával jen epizodní role v seriálech a vedlejší role ve filmech.

Větší prostor dostal ve filmu Navěky šťastni a seriálu Monroe, kde si zahrál postavu doktora Laurence Shepherda, která se v seriálu objevil ve 12 epizodách. Roku 2013 se dočkal hlavní role v seriálu Da Vinci's Demons, kde hraje hlavní postavu. Tvůrci jsou s jeho výkonem opravdu spokojeni.

Foto: Starz


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.