Blake Ritson

Blake Ritson

Celé jméno: Blake Adam Ritson
Místo narození: Reading, Berkshire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Red Cap, Da Vinci's Demons

Datum narození: 14.6.1978 (39 let)

Blake Ritson je anglický herec, který se narodil roku 1978 v Readingu. V tomto městě studoval na Dolphin School, kde roku 1993 ukončil studium a šel na školu St Paul's School v Londýně. Dále studoval na Jesus College, kde promoval roku 2000. Už během studia na vysoké škole se věnoval herectví a to od roku 1996.

Mezi jeho první filmy patří Breaking the Code, S dívkami je to jiné a Titus. Známější je z filmu Mansfieldské panství, kde ztvárnil postavu Edmunda Bertrana. Roku 2008 si zahrál ve filmu RocknRolla a roku 2012 ve filmu Královský víkend.


Blake má za sebou také plnou řadu seriálů, když si zahrál větší role v projektech jako Červené barety, Slečna Emma či Vyšší a nižší společnost. Roku 2012 jsme jej mohli vidět v seriálu Na věky věků, kde hrál krále Edwarda III. Zatím poslední počin si Blake odbyl v seriálu Da Vinci's Demons, kde hraje jednu z hlavních postav.

Spolu se svým starším bratrem Dylanem Ritsonem, který je režisérem a scénáristou, natočil dva filmy a to More More More a Out of Time.

Blake žije se svou přítelkyní Hattie Morahan v Londýně. Hattie je také herečka.

Foto: Starz


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.