James McArdle

James McArdle

Celé jméno: James John McArdle
Místo narození: Glasgow, Skotsko
Známé projekty: Mare of Easttown, Marie, královna skotská'71

Datum narození: 3.4.1989 (34 let)

James McArdle se narodil ve skotském městě Glasgow. Už od dětství navštěvoval divadelní kroužek, se kterým často vystupoval, a který ho nakonec dovedl i k několika prvním televizním a filmovým vystoupením. V 17 letech se rozhodl hraní věnovat na profesionální bázi a byl přijatý na hereckou školu v Londýně.

Nejvíce se věnuje divadelní činnosti, kde je velmi úspěšný jak na Londýnské, tak na New Yorské scéně. Občas ale přijme i televizní nebo filmovou roli. Objevil se například v roli bratra Marie Stuartovny ve filmu Marie, královna skotská. Ve válečném filmu '71 si zahrála seržanta Marka McGowena. Nedávno si zahrál jednoho z podezřelých jáhna Marka Burtona v limitované sérii od HBO Mare of Easttown.

Foto: Broadway.com


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Mare of Easttown Jáhen Mark Burton 2021 2021 1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů