James Michael Tyler

James Michael Tyler

Celé jméno: James Michael Tyler
Místo narození: Greenwood, Mississippi, USA
Známé projekty: Friends

Datum narození: 28.5.1962Datum úmrtí: 24.10.2021 (59 let)

James Michael Tyler je americký herec, který se narodil roku 1962. Je nejmladším z pěti dětí, jeho otec zemřel, když mu bylo 10 let, a jeho matka zemřela, když mu bylo 11 let. Narodil se sice v Greenwoodu, ale vyrůstal ve Winoně a poté ve městě Anderson v Severní Karolíně. Vzdělával se na tehdejší Anderson College (dnes Anderson University) a Clemson University, kde vystudoval geologii.

Na své druhé vysoké škole se dostal na divadelní prkna, která si velmi oblíbil, a proto projevil zájem o herectví. Roku 1987 se mu podařilo vystudovat University of Georgia, po které se přestěhoval do Los Angeles, kde začal pracovat jako člen štábu.

Tyler nemá na svém kontě nijak moc rolí, ale rozhodně si zahrál jednu, díky které na něj bude každý vzpomínat. Od roku 1994 začal působit v seriálu Friends, kde hrál nenápadného barmana Gunthera. Nakonec získával více a více prostoru, a proto se z něj po hlavní šestici Přátel stala nejčastěji se objevující postava v tomto seriálu.

Jak již bylo naznačeno, v seriálu Friends působil až do úplného konce, který přišel roku 2004. Poté už nezískával nijak velké role. Za zmínku stojí jen Chad Levitz, kterého si roku 2013 zahrál v seriálu Modern Music.

Roku 1994 si vzal za manželku Barbaru Chadsey, se kterou začal od roku 2003 žít odděleně. Následně se až roku 2014 rozvedli. Rád se věnuje hudbě, golfu a tenisu. Údajně svou roli v seriálu Friends získal jen díky tomu, že jako jediný z uchazečů o tuto roli uměl zacházet s přístrojem na cappuccino.

Foto: NBC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Friends Gunther 1994 2004 10

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů