James Rebhorn

James Rebhorn

Celé jméno: James Robert Rebhorn
Místo narození: Philadelphia, Pensylvánie, USA
Známé projekty: Scent of a Woman, Independence Day, Homeland

Datum narození: 1.9.1948Datum úmrtí: 21.3.2014 (65 let)

Pensylvánský rodák James Rebhorn pocházel z vlivné luteránské rodiny, která měla německé kořeny. Po absolvováni základní školy se jeho otec, známý stavební inženýr, přestěhoval s ženou i dětmi do Andersonu v Indianě. Zde James úspěšně odmaturoval a jako bigotní luterán odešel studovat Wittenberg University, obor politická věda, do Springfieldu v Ohiu. Zde však nečekaně přičichl k hereckému řemeslu a přes dokončení školy se mu hodlal věnovat i nadále. Následně proto absolvoval Columbia's Uni­versity School of Arts, obor divadelní herectví.

Divadlo začal hrát v New Hampshire a při jednom představení byl osloven filmaři, jestli by si nechtěl zkusit i hraní před kamerou. James souhlasil a zahájil tím svou bohatou kariéru. První roli si zkusil v seriálu The Doctors a následně se objevil i v Law & Order a Texas. Představil se i ve filmech Sessions, Silkwood a Soup for One.

Rok 1992 se stal nejúspěšnějším v jeho kariéře. Objevil se spolu s Al Pacinem v Scent of a Woman a po boku Michaela Douglase i v Basic Instinct. S prvním jmenovaným následně spolupracoval i na gangsterce Carlito's Way. Spolupráci s Douglasem si zopakoval v thrilleru The Game. Fanouškům sci-fi je James dobře známý jako Albert Nimziki z Emmerichova kultovního filmu Independence Day.

S koncem devadesátých let se James ve filmu a seriálu objevoval trochu méně a více se koncentroval na divadelní herectví. I tak si však střihl zajímavé role v Cold Mountain a Real Steel. V seriálech zaujal například ve White Collar a naposledy jako Frank Mathison z Homelandu.

James Rebhorn zemřel náhle 21. března 2014 ve svém domově v New Jersey. Stanice Showtime poté věnovala jeho památce finále čtvrté řady Homelandu.

Foto: Showtime


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Homeland Frank Mathison 2011 2013 3

Filtr seriálů