Jamie Bamber

Jamie Bamber

Celé jméno: Jamie St John Bamber Griffith
Místo narození: Londýn, Anglie
Známé projekty: Battlestar Galactica, Outcasts

Datum narození: 3.4.1973 (46 let)

Jamie se narodil irské matce Elizabeth Bamber a americkému otci Ralphu Griffithovi v londýnské městské části Hammersmith. Má dohromady sedm sourozenců – pět bratrů a dvě sestry, z nichž jednou je známá televizní herečka Anastasia Griffith, kterou můžeme znát například ze seriálu Damages (Patty Hewes – nebezpečná advokátka).

Studoval na londýnské chlapecké škole St Paul´s School, kde se učil převážně italštině a francouzštině, a později na St John´s College v Cambridge. Teprve poté ho přijali na prestižní hereckou školu London Academy of Music and Dramatic Art. Aktuálně je ženatý s britskou herečkou Kerry Norton, se kterou vychovává tři dcerky, Islu a dvě identická dvojčata Darcy a Avu.


Jeho nejznámější rolí je postava Lee Adamy v populárním americkém sci-fi seriálu Battlestar Galactica, ve kterém vystupoval celé její čtyři série (+ pilotní minisérii a dvou filmech). Je ironické, že v této jeho nejslavnější roli byste asi jen stěží odhalili Bamberův britský původ, jelikož zde musel hrát s americkým akcentem.

Vedle Galacticy a několika jiných menších rolí, včetně jednoepizodního štěku v seriálu Dollhouse, je Jamie znám také z britské mutace seriálu Právo a pořádek, ve které vystupuje od jejího uvedení v roce 2009. Hlavní roli získal i v dalším, už ne tak úspěšném, sci-fi seriálu Outcasts stanice BBC One.

Zajímavosti

Vedle amerického přízvuku si Bamber v Galactice dokonce nechal i nabarvit vlasy tmavějším odstínem, aby se více podobal Edwardu Jamesi Olmosovi, který v seriálu hrál jeho otce.
Jeho žena si v několika epizodách Battlestar Galacticy střihla menší roli medičky Layne Ishay.
Jamie se objevil v reklamě sdružení na ochranu zvířecích práv PETA, kde vystoupil proti zabíjení kanadských černých medvědů.


Hraje v

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z