Jamie Bamber

Jamie Bamber

Celé jméno: Jamie St John Bamber Griffith
Místo narození: Londýn, Anglie
Známé projekty: Battlestar Galactica, Outcasts

Datum narození: 3.4.1973 (50 let)

Jamie se narodil irské matce Elizabeth Bamber a americkému otci Ralphu Griffithovi v londýnské městské části Hammersmith. Má dohromady sedm sourozenců – pět bratrů a dvě sestry, z nichž jednou je známá televizní herečka Anastasia Griffith, kterou můžeme znát například ze seriálu Damages (Patty Hewes – nebezpečná advokátka).

Studoval na londýnské chlapecké škole St Paul´s School, kde se učil převážně italštině a francouzštině, a později na St John´s College v Cambridge. Teprve poté ho přijali na prestižní hereckou školu London Academy of Music and Dramatic Art. Aktuálně je ženatý s britskou herečkou Kerry Norton, se kterou vychovává tři dcerky, Islu a dvě identická dvojčata Darcy a Avu.

Jeho nejznámější rolí je postava Lee Adamy v populárním americkém sci-fi seriálu Battlestar Galactica, ve kterém vystupoval celé její čtyři série (+ pilotní minisérii a dvou filmech). Je ironické, že v této jeho nejslavnější roli byste asi jen stěží odhalili Bamberův britský původ, jelikož zde musel hrát s americkým akcentem.

Vedle Galacticy a několika jiných menších rolí, včetně jednoepizodního štěku v seriálu Dollhouse, je Jamie znám také z britské mutace seriálu Právo a pořádek, ve které vystupuje od jejího uvedení v roce 2009. Hlavní roli získal i v dalším, už ne tak úspěšném, sci-fi seriálu Outcasts stanice BBC One.

Zajímavosti

Vedle amerického přízvuku si Bamber v Galactice dokonce nechal i nabarvit vlasy tmavějším odstínem, aby se více podobal Edwardu Jamesi Olmosovi, který v seriálu hrál jeho otce.
Jeho žena si v několika epizodách Battlestar Galacticy střihla menší roli medičky Layne Ishay.
Jamie se objevil v reklamě sdružení na ochranu zvířecích práv PETA, kde vystoupil proti zabíjení kanadských černých medvědů.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS Jake Malloy 2014 2015 2
Outcasts Mitchell Hoban

Filtr seriálů