Jamie Bell

Jamie Bell

Celé jméno: Andrew James Marfin Bell
Místo narození: Billingham, County Durham, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Jumper, Turn: Washington's Spi­es, Fantastická čtyř­ka

Datum narození: 14.3.1986 (38 let)

Jamie Bell je mladý známý anglický herec, který se narodil roku 1986 v County Durhamu. Vyrůstal se svou matkou Eileen a starší sestrou Kathryn, otce Johna Bella nepoznal. Jamie se narodil do taneční rodiny, takže se pochopitelně začal zajímat o tanec, když chodil na hodiny tance jeho starší sestry. Studoval na Northfield School.

Herectví se věnuje od roku 2000, když získal jeho první roli, a to rovnou hlavní, ve filmu Billy Elliot. Zde ztvárnil tuto postavu a za ni byl nominován na spoustu cen. O dva roky později byl obsazen do role Charlieho Shakespeara ve filmu Mrtvá hlídka a také do postavy Smikea ve filmu Nicholas Nickleby. Za tuto roli byl opět nominován na ceny.

Jamiemu se dařilo, ale stále ještě nebyl uznávanou Hollywoodskou celebritou. Po účasti ve filmu Můj miláček ráže 6,65 získal roku 2005 roli Jimmyho ve filmu King Kong. Díky této vedlejší roli se dostal více na oči divákům a tvůrci si jej začali více žádat do svých filmů.

Téhož roku se Jamie objevuje ve filmu Generace X a následný rok ve snímku Vlajky našich otců od režiséra Clinta Eastwooda. Roku 2007 hraje postavu Hallam Foe ve stejnojmenném snímku Hallam Foe. Jedná se opět o hlavní roli. O rok později se objevuje jako jedna z hlavních postav ve filmech Odpor a Jumper.

Velmi dobré vedlejší role, které bývají jedny z nejdůležitějších, Jamieho neminou a dále je roku 2011 obsazován do filmů jako Retreat a Jana Eyrová. Ve filmu Orel Deváté legie hraje Esca, jednoho z hlavních dvou postav filmu. Téhož roku také namluví hlavní postavu Tintina ve filmu Tintinova dobrodružství od Stevena Spielberga. Roku 2012 hraje po boku Sama Worthingtona ve filmu Muž na hraně.

Velké role přichází roku 2013, když hraje Rye Lennoxa ve filmu Sviňák a také byl obsazen do dvojdílné dánské erotické komedie Nymfomanka. Roku 2014 jej budeme vídat jako hlavního protagonistu nového seriálu Turn: Washington's Spies na stanici AMC.

Do budoucna má Jamie v plánu hrát ve filmech Stainless Steel, The Fantastic Four (kde bude hrát roli Bena Grimma) či In Defiance of Gravity. Také bude opět dabovat Tintina ve druhém zfilmovaném pokračování. Rozhodně jej uvidíme ještě ve spoustě filmech.

Jamie roku 2005 poznal herečku Evan Rachel Wood, se kterou se o rok později rozešel. Avšak roku 2011 se opět dali dohromady a dokonce se 30. října roku 2012 vzali. Spolu mají syna, který se narodil v červenci roku 2013.

Foto CC BY-SA 3.0 Georges Biard, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Turn: Washington's Spies Abraham Woodhull 2014 2017 4

Filtr seriálů