Jason Beghe

Jason Beghe

Celé jméno: Jason Beghe
Místo narození: New York City, USA
Známé projekty: Vražedná opice, To Have & to Hold, Melrose Place, Chicago P.D.

Datum narození: 12.3.1960 (64 let)

Jason Beghe se narodil v roce 1960 v New Yorku a má tři sourozence. Chodil na soukromou přípravnou školu pro kluky v New Yorku, Collegiate School. Tam se skamarádil s Johnem F. Kennedym ml. a hercem Davidem Duchovnym. Kennedy a Beghe často trávili čas společně před metropolitním muzeem umění a Central Parkem, kde je hlídala Kennedyho Tajná služba. Beghe později přesvědčil Duchovnyho, aby se věnoval herectví.

Před jeho hereckou kariérou pracoval v Evropě jako model. Svůj filmový debut měl v roce 1985 ve filmu Nebezpečné situace a v roce 1986 získal voji první opakující roli v televizi v situační komedii HBO, 1st & Ten. Poté hrál spolu O. J. Simpsonem a Samem J. Jonesem v sequelu Training Camp: The Bull Are Back.

V roce 1988 měl hlavní roli ve filmu režiséra George A. Romera, Vražedná opice. Hrál Allana Manna, studenta práv, který je na začátku filmu sražen náklaďákem a ochrne. The Philadelphia Inquirer napsal velmi pozitivní hodnocení o jeho herectví: „Jason Beghe, který má k dispozici pouze svůj obličej a hlas, je děsivý, jak skvěle dokáže znázornit doutnající hněv a vztek tohoto muže“.

Beghe také hrál v roce 1989 hokejovou hvězdu v televizním filmu Perry Mason: Případ vraha z mužstva hvězd. V roce 1991 si zahrál vojáka ve filmu Thelma a Louise. Ve filmu G. I. Jane (1997) si zahrál objekt lásky Demi Moore. Měl také opakující role v Picket Fences a Melrose Place, a v roce 1997 se stal členem obsazení Chicago Hope, kde hrál elektrikáře Danny Blainese, který najde zalíbení v dr. Austinové (Christine Lahti). V roce 1997 řekl v rozhovoru: „Myslím, že se jedná o tu nejlepší skvadru herců, kterou jsem kdy viděl. Jeden vedle druhého jsou skvělí. A práce spolu s Christine Lahti? Vzdal se kvůli tomu několika věcí. Je tak úžasná a chytrá a zapálen. Stal jsem se díky práci s ní lepším hercem“.

Beghe také hrál spolu s Moirou Kelly v roce 1998 v seriálu stanice CBS, To Have & to Hold, kde hrál policistu Seana McGraila. Objevil se také v rolích v Numb3rs, CSI: NY, Everwood, Criminal Minds, Veronica Mars, JAG a Cane. Zahrál si vymítače Ray Purvis ve filmu Zmeškaný hovor (2008). V roce 2009 měl hostující roli v seriálu Californication. Hrál spisovatele Richarda Batesa, kamaráda Hanka Moodyho, kterého hrál David Duchovny. V roce 2010 se objevil ve filmu Tři dny ke svobodě.

Od roku 2014 hraje v seriálu Chicago P.D., který je spin-offem Chicago Fire, kde měl Beghe opakující roli. Chicago P.D. se věnuje detektivům ze zpravodajské jednotky chicagské policie, kteří řeší největší trestné činy ve městě, včetně organizovaného zločinu, pašeráctví drog a vražd. Beghe hraje seržanta Hanka Voighta, „drsného policistu“, který vede zpravodajskou jednotku. V listopadu 2017 napsaly noviny Deadline, že je Beghe vyšetřován za chování, kterého bylo popsáno jako příliš agresivní a mohl se dopustit sexuálního harašení. Toto nevhodné chování nahlásila jeho bývalá kolegyně Sophia Bush. Beghe vydal prohlášení, že si je vědom svých problémů se vztekem a snaží se na nich pracovat, čímž přiznal své agresivní chování a herečce se omluvil.

Foto: CC BY-SA 2.0 tacosdelaluna, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Chicago P.D. Hank Voight 2014 2024 11

Filtr seriálů