Jason Sudeikis

Jason Sudeikis

Celé jméno: Daniel Jason Sudeikis
Místo narození: Fairfax, Virginie, USA
Známé projekty: Šéfové na zabití, Angry Birds ve filmu, The Last Man on Earth

Datum narození: 18.9.1978 (45 let)

Jason Sudeikis je americký herec a komik, který se narodil roku 1978. Je synem Daniela Josepha a Kathryn Sudeikisových. Má německé, irské a litevské předky. Jako malý se přestěhoval se svými rodiči do Overland Parku v Kansasu, kde prožil dětství. Chodil na Shawnee Mission West High School. Už od mládí má anosmii, což je nemoc, kvůli které člověk necítí žádnou vůni ani pach.

Svou kariéru zahájil v divadlech, konkrétně v improvizovaných komediích. Postupem času začal působit v seriálech a filmech, ve kterých se stále věnuje svému původnímu žánru – komediím. Kromě toho často dabuje i nejrůznější animované postavy.

Z filmových rolí zmiňme snímky Dál než se zdálo, Týden bez závazků, A Good Old Fashioned Orgy, Volte mě!, Mládeži nepřístupno, Tumbledown, Milenci těch druhých, Zilionáři, Svátek matek, Kolos, Kniha lásky, Barva vítězství, Zmenšování, Kodachrome, Dva nestačí, Driven a Šprtky to chtěj taky. Diváci si ho zřejmě nejvíce pamatují z komedií Šéfové na zabití (a pokračování) a Millerovi na tripu, kde si zahrál hlavní role. Dále nadaboval i hlavní postavu, Reda, v animáku Angry Birds ve filmu (a pochopitelně i v pokračování).

Svou první velkou seriálovou roli si zahrál v letech 2007–2010 v seriálu 30 Rock, kde ztvárnil Floyda. Poté začal od roku 2009 dabovat Holta Richtera a Terryho Kimplea v seriálu The Cleveland Show. Následně začal hrát Mikea Millera v seriálu The Last Man on Earth, během čehož se věnoval i seriálu Son of Zorn, kde daboval hlavní postavu, Zorna. Kromě toho se v letech 2003–2016 věnoval televiznímu pořadu Saturday Night Live, kde se pravidelně objevoval v různých skečích.

Roku 2004 si vzal za ženu scenáristku a producentku Kay Cannon, se kterou se roku 2010 rozvedl. Poté chvíli chodil s herečkou January Jones, ale i s ní se mu rozpadl vztah. Od roku 2011 chodí s herečkou Olivií Wilde, se kterou je od roku 2013 zasnoubený. Spolu mají syna Otise Alexandera Sudeikise a dceru Daisy Josephine Sudeikis.

Foto CC BY 3.0 David Shankbone, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Ted Lasso Ted Lasso 2020 3
The Last Man on Earth Mike Miller 2015 2018 3
The Cleveland Show Holt Richter 2009 2013 4
The Cleveland Show Terry Kimple 2009 2013 4

Filtr seriálů