Jay Armstrong Johnson

Jay Armstrong Johnson

Celé jméno: Jay Armstrong Johnson
Místo narození: Fort Worth, Texas, USA
Známé projekty: Quantico

Datum narození: 1.9.1987 (36 let)

Láska k hudbě, herectví a tanci se u Johnsona objevila v útlém věku – již v páté třídě hrál Romea ve zkrácené verzi Romea a Julie. Ve dvanácti letech se pak za podpory kamarádů a dalších členů kostelního sboru přihlásil na konkurz do Kids Who Care, muzikálové společnosti v rodném Forth Worthu. Svou divadelní průpravu a zkušenosti si rozšiřoval i v dalších divadelních studiích, např. Fort Worth Academy of Fine Arts, Casa Mañana a jiných.

Když začal uvažovat o vysoké škole, jasnou volbou byl New York. Jen tak z rozmaru se přihlásil pouze na New York University a byl přijat na hudební fakultu, obor zpěv. V prvních třech letech vysokoškolského studia si našel i čas a chodil na konkurzy na broadwayská představení. V roce 2008 musel studium na NYU přerušit, jelikož byl obsazen do role Marka v novém nastudování muzikálu A Chorus Line. Po sedmi měsících putovních představení se opět vrátil do New Yorku a hned první týden po návratu získal další štaci, tentokrát jako náhradník v muzikálu Vlasy. Ten se později stal i jeho broadwayským debutem když zaskakoval za nemocného Gavina Creela. Po několika rolích v off-broadwayských představeních byl v roce 2012 obsazen do broadwayského muzikálu Hands on a Hardbody a po boku Emmy Thompson si zahrál v inscenaci Sweeney Todd.

Jay je především jevištní herec, a tak je jeho filmová a seriálová kariéra zatím skromná, nicméně pomalu se rozrůstá. Jeho první filmová role byl člen pěveckého sboru v Sex and the City 2 (2010). Dále se objevil ve dvou epizodách Law & Order: Special Victims Unit (2007–2010), v Seeking: the Web Series (2015) a jeho zatím nejvýznamnější rolí je Will Olsen v seriálu Quantico (2016–2017).


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Quantico Will Olsen 2016 2017 2

Filtr seriálů