Jayne Houdyshell

Jayne Houdyshell

Celé jméno: Jayne Houdyshell
Místo narození: Topeka, Kansas, USA
Známé projekty: Little Women, The Bounty Hunter, Garden State

Datum narození: 25.9.1953 (70 let)

Vyrůstala v Topeka v Kansasu a je nejmladší ze čtyř dcer narozených Galenovi Houdyshell a Louelle Taylor. Vystudovala Topeka High School a pokračovala na Emporia State University a poté s vyznamenáním promovala na Akademii dramatických umění na Oakland University v Rochesteru, Michigan v roce 1974.

Houdyshell debutovala na Broadwayi v roce 2005 v inscenaci It's a Wonderful Life. V následujícím roce si vysloužila svou první nominaci na cenu Tony za roli Ann ve hře Well v roce 2006. Od té doby získala další čtyři nominace na cenu Tony za výkony v muzikálu Stephena Sondheima Follies v roce 2012, nové hře režiséra Lucas Hnath A Doll's House a The Music Man v roce 2022. Získala cenu Tony za nejlepší herečku za hru The Humans z roku 2016.

Je také známá svými vedlejšími filmovými rolemi ve sci-fi komedii Downsizing (2017), dobovým kouskem Grety Gerwigové Little Women a tím, že si zopakovala svou roli ve filmové adaptaci The Humans z roku 2021. Měla opakující se role v různých televizních seriálech včetně Law & Order, Law & Order: SVU a The Good Fight. V současné době hraje v komediálním seriálu Only Murders in the Building, za který byla nominována na cenu Screen Actors Guild za vynikající výkon souboru v komediálním seriálu.

Foto: Broadway.com


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Only Murders in the Building Bunny Folger 2021 2

Filtr seriálů