Jennifer Morrison

Jennifer Morrison

Celé jméno: Jennifer Marie Morrison
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Známé projekty: House, Once Upon a Time

Datum narození: 12.4.1979 (45 let)

Tato krasavice z Chicaga se narodila roku 1979. Vyrůstala v Arlington Heights, a to společně se svými dvěma mladšími sourozenci – sestrou Julií a bratrem Danielem. Jejím otcem je David L. Morrison, bývalý učitel hudební výchovy, a její matkou je Judy Morrison, která se taktéž živila jako učitelka.

Po vystudování South Middle School začala navštěvovat Prospect High School, kde tehdy vyučovali její rodiče. Zde byla součástí sboru i roztleskávaček. Následně zamířila na Loyola University Chicago, kde se věnovala oborům divadla a angličtiny. Školu dokončila roku 2000 a přestěhovala se do Los Angeles, aby rozjela svou hereckou kariéru.

Kariéru odstartovala už v průběhu devadesátých let, kdy se objevila v několika filmech ve vedlejších rolích. Za zmínku stojí například postava Meaghan Eastman, kterou si zahrála ve filmu Křižovatka. Kromě toho byla dětskou modelkou a objevila se i v několika reklamách a časopisech.

Od roku 2000 se prosazovala především jako filmová herečka. Brzy po studiu získala velké role například ve snímcích Temná legenda 2, 100 žhavých tygřic, Machr – zpověď univerzitního bookmakera, Skřípění a Přežít Vánoce.

Její filmové role sice byly velké, ale samotné snímky nestály za moc, a tak přešla na seriály. Hned roku 2004 se jí podařilo získat jednu velkou roli, stala se totiž součástí hlavního obsazení seriálu House, kde vystupovala až do roku 2012 jako Dr. Allison Cameron.

Během natáčení měla čas na jiné role, a proto jsme ji mohli vidět například ve filmech Ten Největší, Diana: Poslední cesta, Table for Three, Star Trek, Warrior či Pět žen. Kromě toho začala účinkovat i v seriálu How I Met Your Mother, kde se v letech 2010–2014 představila jako Zoey Pierson.

Další velká role na ni čekala roku 2011, kdy začala vystupovat v pohádkovém seriálu Once Upon a Time, kde si zahrála Emmu Swan. Ta tu byla ústřední postavou, přičemž herečka tu vystupovala až do roku 2018, kdy seriál skončil.

Po Once Upon a Time se opět zaměřila na filmy, hlavní roli získala například v romantické komedii Dokonalý ženich. Dále se objevila i ve vedlejších rolích filmů Amityville: Probuzení a Šokující odhalení. Od roku 2019 vystupuje v seriálu This Is Us, kde hraje Cassidy Sharp.

Roku 2004 začala chodit s hercem Jessem Spencerem, kterého poznala na natáčení seriálu House. Pár se roku 2006 zasnoubil, ale hned o rok později zrušil své zásnuby. Následně začala roku 2009 chodit s hercem Amaurym Nolascem, nicméně i s tím se rozešla, a to o tři roky později. Nakonec jí to nevyšlo ani s třetím hercem, se kterým chodila. Roku 2012 se totiž dala dohromady se Sebastianem Stanem, kterého poznala na natáčení Once Upon a Time. S tím se však rozešla hned o rok později.

Foto CC BY 2.0 vagueonthehow, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Once Upon a Time Emma Swan 2011 2018 7
How I Met Your Mother Zoey Pierson 2010 2014 2

Filtr seriálů