Jeremy Allen White

Jeremy Allen White

Celé jméno: Jeremy Allen White
Místo narození: Brooklyn, New York, USA
Známé projekty: Shameless

Datum narození: 18.2.1991 (33 let)

Jeremy Allen White je americký herec, nejvíce známý za roli Lipa Gallaghera v seriálu Shameless. Jeho rodiče se ve dvaceti přestěhovali do New York City za studiem divadelního herectví. Po seznámení a několika letech vystupování na jevišti se jim narodil Jeremy, což je přimělo najít si takovou práci, která by rodinu zajistila. Než se Jeremy stál sám hercem, několik let tancoval; balet, jazz a step. Když ale nastoupil ve 13ti letech v New Yorku na novou střední školu, změnil názor. Nový školní taneční program ho moc nezaujal, a tak se rozhodl, že zkusí hraní. Měl štěstí na skvělého učitele, který posílal děti, které podle něj měly talent, na konkurzy do filmů, divadla a reklam. Jeremy tak získal roli ve své první divadelní hře a filmu a nakonec dostal agenta.

Role Lipa v Shameless se naskytla hned po střední škole. „Tou dobou jsem bydlel s rodiči, kteří mi řekli ‚Brzy si budeš muset sehnat práci.‘ Nemohl jsem se dočkat, až pojedu do Los Angeles a natočím pilot. Ale víc do budoucnosti jsem nemyslel. Když ale pak byla vybrána první série a následně druhá, nemohl jsem uvěřit, že můžu s jednou postavou žít tak dlouho."

Jeho dalšími seriálovými rolemi byly epizodní role v seriálech Law & Order (2007,2008) a Law & Order: Special Victims Unit (2010). Zahrál si ve filmech Beautiful Ohio (2006), Po škole (2008), Movie 43 (2012), Mládeži nepřístupno (2013) nebo You Can’t Win (2015). Jeho nejnovějším filmem je romantické drama Shotgun, který vyjde příští rok (2018).


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Bear Carmy Berzatto 2022 2
Shameless Lip Gallagher 2011 7

Filtr seriálů