Jessica Paré

Jessica Paré

Celé jméno: Jessica Paré
Místo narození: Montreal, Quebec, Kanada
Známé projekty: Mad Men, Jack & Bobby, SEAL Team

Datum narození: 5.12.1982 (36 let)

Jessica Paré se narodila 5. prosince 1980 v Montrealu předsedovi vzdělávacího odvětví na univerzitě a tlumočnici. Celé dětství prožila v Montrealu se svými třemi bratry. Mluví jak anglicky, tak francouzsky. Pochází ze silně věřící rodiny.

Její otec se také věnoval učení dramatu a projezdil Kanadu s divadelním spolkem, její matka hrávala v amatérským divadelních produkcích a její strýc byl komik. Když byla malá, sledovala Jessica svého otce na zkouškách, pomáhala mu učit se texty, a tak se začala zajímat o herectví.


Chodila na soukromou katolickou střední školu v Montrealu a pak pokračovala studiem dramatu na Theatre Works. Jako teenager se objevila v několika amatérských divadelních hrách, například v Robinu Hoodovi.

V maturitním ročníku dostala malou roli v televizním filmu Nejmladší kmotr, což ji přesvědčilo, aby se věnovala herectví. Objevila se v malých rolích i v dalších projektech jako Vlkodlak Tommy, En Vacances. Chvíli poté ukončila studium dramatu na vysoké škole a začala se herectví věnovat naplno.

Embed from Getty Images

V roce 2000 si zahrála naivní hráčku ledního hokeje, která se touží stát modelkou v nezávislém filmu Stardom. Uvedení snímku na filmovém festivalu v Cannes odstartovalo její kariéru. Ještě tentýž rok se stala kanadskou nejslibnější vycházející hvězdou a byla zvolena jednou z nejkrásnějších lidí z Kanady.

Následující rok si zahrála v dramatu Ztracená s Piper Perabo. Obě byly za svůj herecký výkon velmi oceňovány. Dále se objevila například v seriálech Náhodná cesta, Napoleon a Smrt a život Nancy Eatonové.

Svůj hollywoodský debut prožila v roce 2004 ve filmu Miluj mě, prosím. Zahrála si i ve filmech jako Životy svatých, Jusqu’á toi, The Trotsky, See This Movie a To byl zítra flám. Pravděpodobně nejvíce si ale diváky získala svou rolí Megan Draper v seriálu Mad Men. Její nejnovější rolí je Mandy v SEAL Team.

V roce 2007 se provdala za producenta Josepha Smithe, ale o tři roky později požádali o rozvod. Nyní žije s hudebníkem Johnem Kastnerem a vychovává s ním syna, Bluese Anthonyho.

Foto: CC BY-SA 2.0

Autor profilu: @Daniela97


Hraje v

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z