Jessica Paré

Jessica Paré

Celé jméno: Jessica Paré
Místo narození: Montreal, Quebec, Kanada
Známé projekty: Mad Men, Jack & Bobby, SEAL Team

Datum narození: 5.12.1982 (35 let)

Jessica Paré se narodila 5. prosince 1980 v Montrealu předsedovi vzdělávacího odvětví na univerzitě a tlumočnici. Celé dětství prožila v Montrealu se svými třemi bratry. Mluví jak anglicky, tak francouzsky. Pochází ze silně věřící rodiny.

Její otec se také věnoval učení dramatu a projezdil Kanadu s divadelním spolkem, její matka hrávala v amatérským divadelních produkcích a její strýc byl komik. Když byla malá, sledovala Jessica svého otce na zkouškách, pomáhala mu učit se texty, a tak se začala zajímat o herectví.


Chodila na soukromou katolickou střední školu v Montrealu a pak pokračovala studiem dramatu na Theatre Works. Jako teenager se objevila v několika amatérských divadelních hrách, například v Robinu Hoodovi.

V maturitním ročníku dostala malou roli v televizním filmu Nejmladší kmotr, což ji přesvědčilo, aby se věnovala herectví. Objevila se v malých rolích i v dalších projektech jako Vlkodlak Tommy, En Vacances. Chvíli poté ukončila studium dramatu na vysoké škole a začala se herectví věnovat naplno.

Embed from Getty Images

V roce 2000 si zahrála naivní hráčku ledního hokeje, která se touží stát modelkou v nezávislém filmu Stardom. Uvedení snímku na filmovém festivalu v Cannes odstartovalo její kariéru. Ještě tentýž rok se stala kanadskou nejslibnější vycházející hvězdou a byla zvolena jednou z nejkrásnějších lidí z Kanady.

Následující rok si zahrála v dramatu Ztracená s Piper Perabo. Obě byly za svůj herecký výkon velmi oceňovány. Dále se objevila například v seriálech Náhodná cesta, Napoleon a Smrt a život Nancy Eatonové.

Svůj hollywoodský debut prožila v roce 2004 ve filmu Miluj mě, prosím. Zahrála si i ve filmech jako Životy svatých, Jusqu’á toi, The Trotsky, See This Movie a To byl zítra flám. Pravděpodobně nejvíce si ale diváky získala svou rolí Megan Draper v seriálu Mad Men. Její nejnovější rolí je Mandy v SEAL Team.

V roce 2007 se provdala za producenta Josepha Smithe, ale o tři roky později požádali o rozvod. Nyní žije s hudebníkem Johnem Kastnerem a vychovává s ním syna, Bluese Anthonyho.

Foto: CC BY-SA 2.0

Autor profilu: @Daniela97


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.