Joe Lo Truglio

Joe Lo Truglio

Celé jméno: Joseph Vincent Lo Truglio
Místo narození: Queens, New York City, New York, USA
Známé projekty: Burning Love, Brooklyn Nine-Nine

Datum narození: 2.12.1970 (53 let)

Joe Lo Truglio je americký herec a komik, který se narodil roku 1970 v New Yorku. Vyrůstal ale na Floridě a studoval na Coconut Creek High School. Do rodného města se vrátil kvůli studiu na místní univerzitě, kde byl mimo jiné součástí skupiny zaměřující se na komedii.

Svou kariéru odstartoval roku 1993, kdy se podílel na animovaném komediálním seriálu The State, pro který napsal několik scénářů a sám namluvil několik postav. Tomuto projektu se věnoval až do roku 1995, kdy přišla řada na jiné seriály.

Na svém kontě má více jak sto rolí, nicméně většina z nich byla menšího charakteru. Prakticky do roku 2008 sbíral jednu epizodní roli za druhou, kvůli čemuž se nedokázal patřičně prosadit. Výrazněji se objevil až v seriálech The Line, Wainy Days a Horrible People.

Většího úspěchu se dočkal až ve druhém desetiletí 21. století. Po menších rolích v seriálech Sons of Tucson, Glenn Martin DDS, Backwash, Free Agents a How I Met Your Mother a filmech Žhavá láska a Tohle je ráj byl roku 2013 obsazen do seriálu Burning Love, kde se objevil jako Alex.

Hned poté však přišla jeho doposud největší role. Toho stejného roku byl totiž obsazen do komediálního krimi seriálu Brooklyn Nine-Nine, kde až do roku 2021 hrál Charlese Boylea, pravidelně se objevující postavu.

V průběhu natáčení tohoto sitcomu si však našel čas i na jiné projekty. Zahrál si například v obou dílech filmové série Ladíme, popřípadě se podílel na seriálech Wet Hot American Summer: First Day of Camp a Reno 911! Kromě toho namluvil i několik postav seriálů Drunk History, Bob's Burgers a American Dad!

Od roku 2013 je jeho manželkou herečka Beth Dover, se kterou má syna Eliho. Herec je irského a italského původu a údajně měl před Beth Dover ještě jednu manželku.

Foto CC BY 3.0 Adweek, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Brooklyn Nine-Nine Charles Boyle 2013 2020 7
How I Met Your Mother Honeywell 2012 2012 1

Filtr seriálů