Joel Gretsch

Joel Gretsch

Celé jméno: Joel James Gretsch
Místo narození: St. Cloud, Minnesota, USA
Známé projekty: The 4400, V, The Vampire Diaries

Datum narození: 20.12.1963 (54 let)

Joel James Gretsch je americký herec, který se narodil v St. Cloud v Minesotě a vyrůstal v Albany. Je synem Russe a Barb. Má sestru, Jane, a bratra, Stevea. Před tím, než se v roce 1989 přestěhoval do Los Angeles, studoval herectví v divadle Guthrie v Minneapolis, kde si zahrál mimo jiné ve hře Tartuffe nebo Danny and the Deep Blue Sea.

Televizní kariéru začal v devadesátých letech, kdy se objevil v několika seriálech jako např. Friends, Merlose Place nebo Married with Children. Dále jsme ho mohli vidět v seriálu JAG, CSI: Miami nebo NCIS. Zahrál si také v několika filmech, kde se objevil ve vedlejších rolích. Mohli jsme ho vidět ve filmu The Legend of Bagger Vance (2000), Minority Report (2002), The Emperor's Club (2002) a National Treasure: Book of Secrets (2007).


Mezi jeho nejznámější role patří postava Toma Baldwina ze seriálu The 4400 z roku 2004. V roce 2008 získal roli Petea Raynora v seriálu Women's Murder Club a o rok později ztvárnil také postavu otce Jacka Landryho v seriálu V. V roce 2013 se objevil v seriálu Witches of East End, kde ztvárnil Victora a od té doby se objevil v nejrůznějších seriálech. V roce 2016 získal roli Petera Maxwella v seriálu The Vampire Diaries.

Od roku 1999 je ženatý s Melanie Shatnerovou, dcerou herce Williama Shatnera, se kterou má dvě děti.

Foto CC BY-SA 2.0 Kristin Dos Santos, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.