John Barrowman

John Barrowman

Celé jméno: John Scot Barrowman
Místo narození: Glasgow, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: TorchwoodArrow

Datum narození: 11.3.1967 (50 let)

Skotsko-americký herec, také zpěvák, spisovatel a bavič. John se narodil ve Velké Británii v Glasgow, ale od devíti let žil v USA státě Illinois, kam následoval svou rodinu při emigraci. Na střední škole začal studovat múzická umění, ale kvůli rolím v anglických muzikálech se do školy už zpátky nevrátil.

Díky svým divadelním schopnostem se začal objevovat v divadlech a v různých muzikálech, kde se nejvíce objevoval ve West Endu (zde vystupoval až do roku 2009). Za své role byl často nominován na poměrně velké muzikálové ceny.


V oblasti kinematografie se objevoval především v hudebních filmech, ale do povědomí diváků se dostal hlavně svou rolí kapitána Jacka Harknesse v seriálech Doctor Who a Torchwood. Od roku 2012 jej známe jako Johna Barrowmana ze seriálu Arrow.

John je také bavičem, vystupoval ve svém pořadu The Nights the Night, účastnil se soutěže Dancing on Ice a vystupoval jako porotce v hudebních pořadech. Jeho humor je určitě velice dobrý, když za něj získal cenu Stonewall jako nejlepší bavič roku 2006.

Foto CC BY-SA 2.0 Eva Rinaldi, Wikimedia Commons


Hraje v

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.