John Finn

John Finn

Celé jméno: John Joseph Finn
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Cold Case

Datum narození: 30.9.1952 (71 let)

Newyorský rodák John Finn se narodil roku 1952, a to do americko-irské rodiny. Vyrůstal v Bronxu a navštěvoval Eldred Central School. Původně se živil jako řidič limuzíny, předtím ještě byl u námořnictva, ale později dostal zájem o hereckou kariéru, které se nakonec začal věnovat.

Herec má na svém kontě již spoustu rolí, objevil se jak v mnoha seriálech, tak i filmech. Kariéru odstartoval roku 1979 a svou první větší roli si zahrál roku 1994 v seriálu Chicago Hope, kde se objevil v několika dílech. Dále jsme ho mohli vidět v seriálech EZ Streets, Brooklyn South, The X-Files, NYPD Blue a Dawson's Creek.

Po menší roli ve filmu Štvanec se dočkal své dosud největší role. Roku 2013 byl totiž mimo jiné obsazen i do seriálu Cold Case, kde si zahrál poručíka Johna Stillmana. Této postavy se držel až do roku 2010, kdy byl seriál ukončen.

Následně začal opět střídat jednu vedlejší seriálovou roli za druhou. Z těchto rolí zmiňme jeho účast v seriálech Suits, An Bronntanas, The Blacklist či The Walking Dead.

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Walking Dead Earl Sutton 2018 2020 2
NCIS Charles T. Ellison 2011 2017 2

Filtr seriálů