John Hensley

John Hensley

Celé jméno: John Carter Hensley
Místo narození: Hyden, Kentucky, U.S.
Známé projekty: Madigan Men, Witchblade, Nip/Tuck, How to Get Away with Murder

Datum narození: 29.8.1977 (46 let)

John Hensley je americký herec, který se na televizních obrazovkách objevuje od roku 1999, kdy se objevil v jednom díle seriálu Strangers with Candy. Hned o rok později se mu podařilo získat svoji první hlavní roli a to v seriálu Madigan Men. Hrál zde Luka Madigana. Bohužel seriál byl po jedné řadě zrušen.

Hned se mu ale poštěstilo získat další hlavní roli v nadpřirozeném seriálu Witchblade, kde hrál Gabriela Bowmana. Ale i tentokrát seriál nepřeložil první řadu. I když byl přijímán dobře, kvůli vnitřním problémům musel být zrušen.

Do třetice všeho dobrého. Přesně to platilo pro Johna Hensleyho, který nelenil a získal další hlavní roli. A to roli Matta McNamary v lékařském seriálu Nip/Tuck (Plastická chirurgie s.r.o.), kde hrál ve všech pěti řadách v celkem 100 dílech.

Po skončení seriálu v roce 2010 to ale vypadá, že už o další velké role v seriálech neměl zájem. Tu a tam se objevil v epizodní roli, ale nic velkého. Největší roli od té doby měl až v roce 2017, kde se objevil v třinácti dílech How to Get Away with Murder jako Ronald Miller. V roce 2021 jste si ho pak mohli všimnout ve třech dílech 19. řady NCIS.

Foto: CC BY 2.0 Mike Lewis, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
NCIS Phil Hanover 2021 2021 1

Filtr seriálů