John Krasinski

John Krasinski

Celé jméno: John Burke Krasinski
Místo narození: Brighton, Boston, Massachusetts, USA
Známé projekty: The Office, A Quiet Place, Jack Ryan

Datum narození: 20.10.1979 (44 let)

Krasinski se narodil na bostonském předměstí zdravotní sestře a internistovi dne 20. října 1979. Díky otci má polskou krev (i příjmení) a díky matce se cítí jako Ir. Vyrostl v bostonské aglomeraci Newton a byl vychován v duchu irského katolictví. Už na studiích přičichl k herectví, po maturitě na Newton College a krátkém intermezzu v Kostarice, kde učil anglický jazyk, pak nastoupil na Brown University, kde se přidal ke skupině situační komedie. Odpromoval s vyznamenáním a uspěl i na waterfordské škole v Connecticutu.

Hereckou kariéru začal na počátku milénia vedlejšími rolemi v seriálech Ed, CSI: Crime Scene Investigation či Without a Trace. I když se objevil i ve filmech (Jarhead, The Holiday), nikde nezanechal výraznější stopu. Roku 2005 ale získal roli Jima Halperta v seriálu The Office, ve kterém působil osm let. Tato průlomová role Krasinskému zvýšila kredit, díky čemuž jsme jej viděli ve větších úlohách ve filmech License to Wed, Something Borrowed či Big Miracle.

V poslední době pak Krasinski zazářil ve filmu 13 Hours, kde ztvárnil hlavní roli Jacka Silvy, a režijně a herecky kraloval v nízkorozpočtovém hororu A Quiet Place, který překonal svůj rozpočet téměř čtyřicetkrát, díky čemuž se dočká pokračování. V současnosti pak John září coby Jack Ryan v nejnovějším zpracování této slavné postavy.

Od roku 2008 tvoří John pár s krásnou Emily Blunt, kterou si o dva roky později i vzal. Mají spolu úžasný vztah a zazářili ve zmiňovaném A Quiet Place.

Embed from Getty Images

Foto: Twitter Johna Krasinskiho


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Reed Richards 2022 2022 1
Jack Ryan Jack Ryan 2018 2023 4

Filtr seriálů