John Terry

John Terry

Celé jméno: John Terry
Místo narození: Florida, USA
Známé projekty: Full Metal Jacket, The Living Daylights, Of Mice and Men

Datum narození: 25.1.1950 (74 let)

Terry se narodil ve městě Vero Beach na Floridě, kde navštěvoval střední školu Vero Beach High School. Vzdělával se také na prestižní přípravné škole Loomis Chaffee v Connecticutu a svou kariéru zahájil stavbou originálních srubových domů v Severní Karolíně. Než se přestěhoval na Aljašku, kde založil společnost zabývající se raftingem, hrál role v místním divadle. Jeho zájem o herectví však neutuchal. Ve 30 letech se přestěhoval do New Yorku a stal se hercem na plný úvazek.

Terryho debutovou rolí byla titulní postava ve fantasy filmu Hawk the Slayer (1980), následovaly role ve filmech jako There Goes the Bride (1980), Tuxedo Warrior (1982) a v akčním pokračování Wild Geese II (1985) jako bratr Barbary Carrery. Jeho kariéra pak zaznamenala výrazný vzestup, když mu byly svěřeny role poručíka Lockharta ve filmu Full Metal Jacket (1987) a Felixe Leitera ve filmu o Jamesi Bondovi The Living Daylights (1987). Terry si následně zahrál hlavní roli v dobře hodnoceném, ale krátce trvajícím televizním seriálu Against the Grain.

Nový úspěch našel v televizi. Objevil se v prvních epizodách seriálu ER, kde hrál doktora Div Cvetica. Později si zahrál stálou roli ve druhé sezóně thrilleru 24.

Po krátkém účinkování v seriálu Las Vegas na stanici NBC byl obsazen do role Christiana Shepharda v seriálu Lost. Terry si svou roli Shepharda několikrát zopakoval ve flashbacích. V roce 2006 si zahrál hostující roli v jedné z epizod seriálu Law & Order a také roli staršího Jacoba Wheelera v minisérii Into the West, která byla v roce 2006 nominována na 16 cen Emmy. Objevil se také ve filmech Davida Finchera Zodiac a v hororovém thrilleru Nine Dead.

Foto: MGM


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
James Bond Šestý Felix Leiter 1987 1987 1

Filtr seriálů