John Ventimiglia

John Ventimiglia

Celé jméno: John Ventimiglia
Místo narození: Ridgewood, Queens, New York, USA
Známé projekty: The Sopranos, Blue Bloods, Jessica Jones

Datum narození: 17.7.1963 (61 let)

Newyorský rodák John Ventimiglia se narodil roku 1963. Je synem rodičů pocházejících ze Sicílie, vyrůstal Teanecku v New Jersey a chodila na Teaneck High School, kde se věnoval fotbalu. Aktuálně bydlí v Brooklynu se svými dvěma dcerami. I když s ním poněkud slavnější herec Milo Ventimiglia sdílí stejné příjmení, tak tito dva nejsou příbuzní.

John Ventimiglia odstartoval svou kariéru roku 1992. Věnuje se především seriálovým rolím, kterých vystřídal již velké množství, ale většina z nich byla bohužel menšího významu. První větší roli si zahrál v několika dílech seriálu C-16: FBI, kde roku 1997 ztvárnil Nicka Tulliho.

Po několika menších rolích se mu konečně podařilo získat jednu větší. Jako Artieho Buccoa jsme ho v letech 1999–2007 mohli vídat v seriálu The Sopranos. Objevil se tu v celkem 37 dílech. Poté stojí za zmínku jeho působení v seriálu Blue Bloods, kde se jako Dino Arbogast objevil v letech 2011–2014.

John bývá často obsazován do rolí různých detektivů. To potvrzuje i v posledních letech, kdy se jako detektiv Gary Prima objevil v seriálu The Good Wife. Následně ho od roku 2018 můžeme vídat v seriálu Jessica Jones, kde hraje detektiva Eddyho Costu.

Foto: HBO


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders Eddy Costa 2018 2019 2

Filtr seriálů