Julia Louis-Dreyfus

Julia Louis-Dreyfus

Celé jméno: Julia Louis-Dreyfus
Místo narození: New York City, New York, USA
Známé projekty: Veep, Seinfeld, Black Widow

Datum narození: 13.1.1961 (63 let)

Julia Louis-Dreyfus se sice narodila v Americe, ale její kořeny, jak ostatně její zajímavé příjmení napovídá, sahají až do Francie. Její dědeček bojoval ve 2. světové válce proti německým nacistům, její otec je nesmírně úspěšným podnikatelem. Když byla Julia malá, rodiče se rozvedli (ale posléze se opět dali dohromady) a ona následně několik dlouhých let žila ve Washingtonu.

Na vysoké škole poznala svého budoucího manžela Brada Halla, se kterým má dvě děti. Spolu s manželem žijí v Los Angeles a dá se říci, že herečce zůstala jakási noblesa a přepych, na který byla zvyklá ze svého mládí. Dreyfus začala s herectvím v roce 1986, jelikož pochází z opravdu bohaté rodiny, měla vždy štěstí na role a pravidelně se objevovala na obálkách Forbesu a jiných, úspěšných magazínů.

A z jakých filmů a seriálů si můžeme Julii pamatovat? Za zmínku rozhodně stojí seriál Seinfeld, kde Dreyfus strávila hezkých osm let hraním rolí Elaine Benes. Určitě bychom měli taktéž zmínit seriál The New Adventures of Old Christine, kde Dreyfus pobyla čtyři roky a hrála Christinu Campbell. Z posledních let nesmíme vynechat seriál Veep a rozhodně důležitou úlohu dostala i ve filmech od Marvel Cinematic Universe.

Foto: Disney


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Avengers Valentina Allegra de Fontaine 2021 2021 1
The Falcon and The Winter Soldier Valentina Allegra de Fontaine 2021 2021 1

Filtr seriálů