Julia Ormond

Julia Ormond

Celé jméno: Julia Karin Ormond
Místo narození: Epsom, Surrey, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Legenda o vášni, Stopy ve sněhu, Witches of East End

Datum narození: 4.1.1965 (59 let)

Julia Ormond je britská herečka, která narodila se roku 1965 Johnovi a Josephine Ormondovým. Má jednoho staršího a tři mladší sourozence, studovala na Guildford High School a Cranleigh School a herectví se začala věnovat už během studia, když vystupovala v různých divadelních hrách.

Po studiu na Farnham Art School se začala soustředit pouze na herectví, přičemž to vystudovala na Webber Douglas Academy. Ihned po studiu získala první role v divadlech, přičemž diváci ji mohli vidět i v seriálech a filmech. Dnes má herečka na svém kontě více jak 50 rolí, přičemž většina z nich je výraznějšího charakteru.

Na začátku své kariéry, která odstartovala roku 1989, na sebe upozornila rolí v minisérii Traffik, kde ztvárnila Caroline Lithgow. Poté se objevila v seriálu Ruth Rendell Mysteries, nicméně následně získávala především filmové role, skrze které se dokázala proslavit.

Vidět jsme ji mohli například ve snímcích Dítě z Maconu, Zajatci, Legenda o vášni, Sabrina, První rytíř, Stopy ve sněhu, Lazebník sibiřský, Varianova válka a Andělé s ocelovým hlasem. Ve všech těchto filmech si zahrála buď hlavní role, nebo výrazné vedlejší.

Po roce 2005 se už tolik neobjevovala ve filmech, protože získávala především velké seriálové role. Z dalších filmů, ve kterých působila, zmiňme snímky jako například Vím, kdo mě zabil, Pod kontrolou, Podivuhodný případ Benjamina Buttona, Konspirace v El Escorialu, Kit Kittredge: Odvážná novinářka, Temple Grandinová, Křivé obvinění, Můj týden s Marilyn, Hudba hrát nepřestala, Albatros, The East, Rememory a Dámy v černém.

Ve zmíněném roce 2005 ztvárnila Stevie Moore v minisérii Beach Girls. Poté měla menší role například v seriálech CSI: NY, Nurse Jackie, Law & Order: Criminal Intent a Mad Men. Jednu z hlavních rolí si zahrála v letech 2013–2014 v seriálu Witches of East End, kde ztvárnila Joannu Beauchamp.

Poté jsme ji mohli vidět jako Elizabeth Krauss v seriálu Incorporated, kde se objevila v letech 2016–2017. Po minisérii Gold Digger, kde si zahrála Julii Day, se od roku 2020 začala věnovat seriálu The Walking Dead: World Beyond, kde hraje charismatickou vůdkyni Elizabeth Kublek.

Roku 1988 si vzala za muže herce Roryho Edwardse, se kterým se však o šest let později rozvedla. Následně si vzala Jona Rubina, se kterým žila v letech 1999–2008. Společně mají dceru Sophie.

Herečka se snaží bojovat proti obchodování s lidmi, a proto podporuje různé organizace, které tomu zabraňují. Dále podporuje i léčbu AIDS. Ve svém volném čase se věnuje mimo jiné i umění, ví se například to, že umí hrát na klavír.

Foto CC BY-SA 3.0 Georges Biard, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Walking Dead: World Beyond Elizabeth Kublek 2020 2021 2
Incorporated Elizabeth Krauss 2016 2017 1
Witches of East End Joanna Beauchamp 2013 2014 2

Filtr seriálů