Julian Dennison

Julian Dennison

Celé jméno: Julian Dennison
Místo narození: Naenae, Lower Hutt, Nový Zéland
Známé projekty: Deadpool 2, Hon na pačlověky, Shopping

Datum narození: 16.10.2002 (21 let)

Julian Dennison je mladý a nadaný herec z Nového Zélandu, který se poprvé začal věnovat herectví v roce 2013 v dramatu z jeho domoviny. Po filmu Shopping se Dennison objevil ve filmu Papírové vlaštovky, kde konečně získal větší roli. Film ale nesklidil příliš nadšené recenze, přesto tento snímek otevřel Dennisonovi dveře do velkého světa.

Velký úspěch přišel až v roce 2016 ve filmu Hon na pačlověky, kde si Julian Dennison zahrál hlavní roli společně s Samem Neillem. V tomto dobrodružném filmu Dennison dokázal, že umí hrát, a že může oslnit i producenty z Hollywoodu. Ve stejném roce si Dennison zahrál ještě v romantickém filmu Chronesthesia, který pocházel z produkce z Nového Zélandu.

Posléze ale přišel velký průlom. Dennison se zúčastnil castingu na mladého chlapce, který měl účinkovat v komiksovém filmu studia Fox Deadpool 2. Dennison roli vyhrál a zahrál si tak Russella Collinse, mutanta Firefista, kolem kterého se točí celý film. Dá se říci, že úhlavní záporná postava přicestovala z budoucnosti, aby tohoto mladého a tlustého chlapce zabila. Dennison zde opět dokázal své velké nadání k herectví.

Foto: Fox


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
X-Men Firefist 2018 2018 1

Filtr seriálů