Julian Richings

Julian Richings

Celé jméno: Julian M. Richings
Místo narození: Oxford, Oxfordshire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Once a Thief, Orphan Black, Patriot

Datum narození: 8.9.1955 (68 let)

Julian Richings je anglický herec, který má na svém kontě mraky rolí. Narodil se sice ve Velké Británii, ale dnes je znám především jako kanadský herec, který se objevuje v tamních filmech a seriálech. Herectví se vyučil na University of Exeter, tedy v rodné Británii, odkud zamířil do USA a následně do Kanady, konkrétně do Toronta.

Kariéru herectví zahájil roku 1987 a hned mezi jeho první role patří postava Ardixe, kterého si zahrál v seriálu War of the Worlds. Kromě toho se mu podařilo na začátku kariéry získat velké role v hororech Mimic a Kostka.

Nebudeme tu vypisovat všechny jeho role, protože ty bychom snad ani nebyli schopni vypsat, a proto se zaměřme jen na jeho větší. Výrazněji se prosadil například ve filmech Pach krve, 13, Na hraně, Muž z oceli a All Hallows' Eve 2.

Co se týče seriálů, znám je například z Once a Thief, kde si v letech 1997–1998 zahrál Camiera. Poté jsme ho mohli vidět například v seriálech I Was a Sixth Grade Alien, Amazon, A Nero Wolfe Mystery, Kingdom Hospital, Todd and the Book of Pure Evil a Transporter: The Series.

V letech 2010–2015 se objevil v několika dílech seriálu Supernatural, kde si zahrál Smrt. Větší roli měl i v seriálu Orphan Black, kde si zahrál Benjamina Kertlanda, a upozornit na sebe dokázal i v seriálu Patriot, kde si v letech 2015–2018 zahrál Petera Icaboda. Všimnout jsme si ho mohli i v seriálech jako Channel Zero, 12 Monkeys, Doom Patrol a Blood and Treasure.

Aktuálně žije v Torontu se svou ženou a dvěma dětmi.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Umbrella Academy Chet Rodo 2022 2022 1
Blood and Treasure Alessandro 2019 2019 1

Filtr seriálů