Julie Benz

Julie Benz

Celé jméno: Julie M. Benz
Místo narození: Pittsburgh, Pennsylvania, USA
Známé projekty: Dexter, Defiance, No Ordinary Family

Datum narození: 1.5.1972 (45 let)

Julie Benz vyrůstala v malém městečku Murysville poblíž Pennsylvánie. Nikdo z její rodiny neměl k herectví moc blízko, půlka rodiny byli doktoři a druhá závodně krasobruslila. Julie bruslila od tří let, ale ve čtrnácti utrpěla vážnou zlomeninu a s bruslením byl konec. Julie se tedy vrhla na herectví. Nejdříve hrála v místním divadle, potom se rozhodla herectví i studovat a je absolventkou New York University.

Její první rolí před kamerou byl malý štěk v hororovém povídkovém filmu Dvě ďábelské oči. Poté se stala expertem na hostující role v seriálech, její nejvýznamnější rolí byla upírka Darla, kterou si zahrála jak v seriálu Buffy the Vampire Slayer, tak v jeho spin-offu Angel. Ve filmu jsme ji mohli vidět například v Punisherovi, nebo v posledním Rambovi. Momentálně zažívá díky Dexterovi pracovně velmi vytížené období, jen pro letošní a příští rok má ohlášených pět projektů


Julie se po desetiletém manželství v roce 2008 rozvedla s americkým hercem a komikem Johnem Kassirem, který se proslavil jako strážce krypty v seriálu z produkce HBO Příběhy ze záhrobí.

Julie ráda sleduje seriály, mezi její nejoblíbenější patří Chirurgové, Californication, Tráva a NIP/ Tuck. Také ráda cestuje a sbírá věci z každého místa, které navštíví. Jejím nejoblíbenějším úlovkem je smaragdový prsten, který našla na ulici v Knoxville.

Výběrová filmografie:

1997 – Lepší už to nebude

1997 – Buffy přemožitelka upírů

1999 – Angel

2000 – Satanova vyšší dívčí

2003 – Král džungle 2

2008 – Saw 5

2008 – Rambo: Cesta do pekla a zpátky

2008 – Kat: Válečná zóna

2009 – Boondock Saints II: All Saints Day

2009 – Bedrooms

2010 – Kidnapping Caitlynn


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.