Julie Hagerty

Julie Hagerty

Celé jméno: Julie Beth Hagerty
Místo narození: Cincinnati, Ohio, USA
Známé projekty: Připoutejte se, prosím!, Freddyho úlet, Miluji tě k sežrání

Datum narození: 15.6.1955 (68 let)

Julie Hagerty je americká herečka a bývalá modelka, která se narodila roku 1955 ve státě Ohio. Je dcerou zpěvačky Harriet Yuellig a hudebníka Jeralda Williama Hagertyho, Jr., kteří se později rozvedli. Její bratr Michael Hagerty je taktéž herec.

Vzdělávala se na Hill High School a ve svých patnácti letech se stala modelkou, díky čemuž trávila léta v New Yorku. Sem se nakonec přestěhovala roku 1972 a začala tu navštěvovat bratrovu divadelní skupinu.

Kariéru mimo divadla odstartovala roku 1980, kdy se začala věnovat filmům. Hned její první filmová role ji dokázala proslavit a herečka je dosud známá právě díky ní. Řeč je o postavě Elaine Dickinson, kterou si zahrála ve dvou dílech filmové série Připoutejte se, prosím!

Známá je však i z dalších úspěšných komedií. Velké role měla například ve filmech Sex noci svatojánské, Ztraceni v Americe, Doktorem proti své vůli, Fraška, Storytelling, Freddyho úlet, Miluji tě k sežrání, Super náhradník a Najednou jsme rodina.

Na svém kontě má i několik větších seriálových rolí. Tu první si zahrála roku 1991 v seriálu Princesses, kde se objevila jako Tracy Dillon. Poté byla vidět v seriálu Reunited jako Nicki Beck. Menší, ale zajímavé role měla ještě v seriálech Malcolm in the Middle, Girlfriends, Trial & Error a Black Monday. Chvíli se věnovala i dabování, namluvila například postavu Carol Pewterschmidt v seriálu Family Guy.

V letech 1986–1991 byl jejím mužem Peter Burki, poté si roku 1999 vzala za muže Richarda Kagana, se kterým žije doposud. Obecně se ví, že je demokratka.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Family Guy Carol Pewterschmidt 2001 2021 9

Filtr seriálů