June Diane Raphael

June Diane Raphael

Celé jméno: June Diane Raphael
Místo narození: Rockville Centre, Long Island, New York, USA
Známé projekty: Forgettin Sarah Marshall, Unfinished Business, Year One

Datum narození: 4.1.1980 (44 let)

Raphael se narodila a vyrůstala v Rockville Centre ve státě New York, kde v roce 1998 absolvovala střední školu South Side High School. Je irského původu a byla vychována jako katolička. Má dvě starší sestry, Lauren a Deannu.

Navštěvovala New York University (NYU), kde studovala herectví na NYU's Tisch School of the Arts a Stella Adler Studio of Acting. Po absolvování NYU v roce 2002 studovala Raphael a její nejlepší kamarádka z vysoké školy Casey Wilson improvizační komedii v divadle Upright Citizens Brigade Theatre v New Yorku, kde nakonec řadu let provozovali svou skečovou show. Dlouhotrvající jevištní show jim jako spisovatelům otevřela dveře.

Hrála v televizních komediálních programech Burning Love a Grace and Frankie. Mezi pozoruhodné filmové práce patří vedlejší role ve filmech Year One a Unfinished Business, stejně jako její film Ass Backwards z roku 2013, který napsala a v němž si zahrála se svou kamarádkou Casey Wilson. Je také spolumoderátorkou filmového diskuzního podcastu How Did This Get Made?.

Je vdaná za herce a komika Paula Scheera. Setkali se v lednu 2004 v divadle Upright Citizens Brigade Theater. V roce 2005 se přestěhovali z New Yorku do Los Angeles. V říjnu 2009 se vzali v Santa Barbara Museum of Natural History. Mají dva syny, narozeni 2014 a 2016.

//Foto: Instagram June Diane Raphael


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Grace and Frankie Brianna Hanson 2015 2021 7

Filtr seriálů