Justin Theroux

Justin Theroux

Celé jméno: Justin Paul Theroux
Místo narození: Washington, District of Columbia, USA
Známé projekty: The District, The Leftovers

Datum narození: 10.8.1971 (52 let)

Justin se narodil a vyrostl ve Washingtonu, D.C., je synem Phyllis, autorky pro The Washington Post a Eugena Therouxe, korporátního právníka. Je synovcem spisovatele Paula Therouxe a bratrancem novinářů Louise Therouxe a Marcela Therouxe. Jeho otec má francouzsko-kanadský a italský původ a matka má anglické a německé předky.

Theroux vystudoval Bennington College, odkud má bakalářský titul z umění. Poté se přestěhoval do New Yorku, aby si vybudoval kariéru ve výtvarném umění, ale brzy se ponořil do herectví.

Hrál v četných Brodwayských hrách, než začala jeho filmová kariéra. Jeho filmová kariéra zahrnuje práce jak před kamerou, tak za kamerou jako autor, režisér a herec. Napsal řadu filmů jako Iron Man 2, Tropic Thunder a Rock of Ages. Zahrál si například v Charlie's An­gels: Full Throttle, The Baxter, Romy and Michelle's High School Reunion, Broken Hearts Club, Zoolander, American Psycho, John Adams, Parks and Recreation, The District. Neznámější je z hlavní role Kevina Garveyho v seriálu The Leftovers.

Žije v Los Angeles se svou ženou Jennifer Aniston.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Mosquito Coast Allie Fox 2021 2023 2
Maniac James K. Mantleray 2018 2018 1
The Leftovers Kevin Garvey 2014 2017 3

Filtr seriálů