Kaitlin Olson

Kaitlin Olson

Celé jméno: Kaitlin Olson
Místo narození: Portland, Oregon, USA
Známé projekty: Finding Dory, It's Always Sunny in Philladelphia, Vacation

Datum narození: 18.8.1975 (48 let)

Kaitlin se narodila v Portlandu ve státě Oregon Donaldu Lee Olsonovi, vydavateli a Melindě Leoře, zdravotní sestře. Krátce po jejím narození se se svou rodinou přestěhovala do Spokane ve státě Washington a poté na ostrov Vashon ve státě Washington v Puget Sound, kde žila až do věku osmi let. Její rodina se následně přestěhovala zpět do oblasti Portlandu, kde se usadila v Tualatinu, kde vyrostla na farmě. Její otec pracoval jako vydavatel Portland Tribune v letech 2000 až 2001. Ve věku dvanácti utrpěla vážnou cyklistickou nehodu, skončila s frakturou lebky a vyžadovala rekonstrukční chirurgii. Vystudovala Tigard High School v Tigard, Oregon v roce 1993.

Studoval divadlo na Oregonské univerzitě a v roce 1997 absolvoval bakalářský titul v divadelním umění. Po vysoké škole se přestěhovala do Los Angeles, aby se herectví věnovala profesionálně.

Byla členkou The Groundlings Sunday Company spolu s Daxem Sheppardem. S USO cestovala do Bosny, Kosova a Norska. Několikrát hostovala ve filmech a televizních seriálech jako Curb your Enthusiasm, The Drew Carey Show, The Jamie Kennedy Experiment, Out of Practice, Miss Match, Family Guy a Punk'd. Měla menší roli ve filmu Coyote Ugly.

V roce 2004 byla obsazena jako Deandra „Sweet Dee“ Reynolds v komedii It's Always Sunny in Philadelphia. Namluvila také Ethel v první sezóně animovaného seriálu Brickleberry. Ve filmu The Heat z roku 2013 se objevila jako narkomanka, která se zapojuje do výměny kulturních názorů s postavou Melissy McCarthy.

Hrála v sitcomu The Mick, který měl premiéru v lednu 2017. Působila také jako výkonná producentka seriálu. Vrátila se ve druhé sezóně, která měla premiéru v září 2017. Fox však sérii po druhé sezóně zrušil.

Kaitlin se oženila s hercem ze It's Always Sunny in Philadelphia, Robem McElhenneym. Pár spolu začal tajně randit během druhé sezóny seriálu. V roce 2009 si koupili Skinner's Bar ve Philadelphii, který přejmenovali na Mac's Tavern. Jejich první dítě, chlapec jménem Axel Lee se narodil 1. září 2010. Kaitlin začala rodit při zápase mezi Los Angeles Dodgers a Philadelphia Phillies. Jejich druhý syn, Leo Grey McElhenney se narodil 5. dubna 2012.

Foto: Instagram Kaitlin Olson


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Hacks DJ Vance Jr. 2021 2

Filtr seriálů