Kali Rocha

Kali Rocha

Celé jméno: Kali Michele Rocha
Místo narození: Memphis, Tennessee, USA
Známé projekty: Fotr je lotr, Grey´s Anatomy

Datum narození: 5.12.1971 (52 let)

Kali se narodila v tennesseeském Memphisu, vyrostla ale ve městě Providence ve státečku Rhode Island. Její rodina má předky v Itálii a Portugalsku. Kali má jednoho bratra, spisovatele a fotografa Seana Rocha. V roce 1993 promovala na prestižní škole Carnegie Mellon School of Drama.

Kali je ostřílená herečka, která si svou hereckou premiéru odbyla roku 1996 ve filmu Čarodějky ze Salemu. O rok později na úspěch v tomto díle navázala účinkováním v televizní minisérii Liberty! The American Revolution a sedmi epizodách Buffy, přemožitelky upírů, kde ztvárnila démonku Halfrek. V následujících letech si zahrála například ve Willovi & Grace, filmech Objekt mé touhy a Milostný dopis a seriálech Becker, Zákon a pořádek a Rodinné právo.

V roce 2000 Kali získala svou snad nejznámější roli – zahrála si letušku, co se porve s postavou Bena Stillera ve filmu Fotr je lotr (postavu si zahrála znovu v pokračování téhle úspěšné komedie Jeho fotr, to je lotr. Následovala spousta dalších postav ve spoustě dalších projektů: Kali se v roce 2005 objevila v seriálu Beze stopy, televizním filmu Family Plan a střihla si roli zdravotní sestry na oddělení pro pacienty nakažené HIV ve filmu 29th and Gay. V roce 2006 si zahrála ve Sběratelech kostí, filmu Ira & Abby a také se ukázala jako postava ředitelky v minisérii Učitelé. Ve stejném roce také rozšířila řady Chirurgů. Po odchodu z Shondina dítka hrála ve filmech Jen přes její mrtvolu, Brake, Puppy Love, Bits and Pieces, The Loft a seriálech Kriminálka Las Vegas, Taková normální rodinka, Drop Dead Diva, Sherri, The Exes nebo Můj přítel Monk.

Kali je také již několik let šťastně vdaná. S manželem Michaelem Krikorianem má dvě děti – syna Barlowa Aixe, narozeného v roce 2008, a dceru Savri Dune, narozenou o tři roky později.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Grey's Anatomy Sydney Heron 2006 2008 3

Filtr seriálů