Kate Siegel

Kate Siegel

Celé jméno: Kate Gordon Siegelbaum
Místo narození: Silver Spring, Maryland, USA
Známé projekty: The Haunting of Hill House, The Haunting of Bly Manor, Oculus, Gerald's Game

Datum narození: 9.8.1982 (39 let)

Americká herečka Kate Gordon pochází ze Silver Spring, kam chodila na studia do St. Andrew's Episcopal School. V roce 2016 se provdala za mistra hororu Mika Flanagana, který s ní spolupracoval na několika projektech. Společně vychovávají dvě děti.

Na filmovém poli se objevila poměrně pozdě, až v roce 2007, kdy debutovala ve snímku The Curse of The Black Dahlia. Následovalo pak vícero filmových rolí, v nichž se stávala součástí ansámblu vedlejších postav. Do televizního průmyslu se poprvé podívala v roce 2009, kdy ztvárnila roli Cheryl v seriálu Ghost Whisperer. O rok později nastoupila do kriminálek Numb3rs a Castle, kde se taktéž objevila v epizodních rolí.


Embed from Getty Images

Po návratu na filmového pole se seznámila s talentovaným Falanaganem, s nímž spolupracovala na snímku Oculus. V roce 2015 bylo světu oznámeno, že budoucí pár spolu adaptuje novelu 13 Days to Midnight. Falanagan si pak udělal známosti u streamovací služby Netflix, s níž podepsal dlouholetou smlouvu. V jeho filmových a seriálových projektech rozhodně nechyběla jeho partnerka Kate. Střihla si role v manželových filmech Hush, v Ouija: Origin of Evil nebo v adaptaci oblíbené kingovky Gerald's Game.

V roce 2018 se Falanagan ujal seriálové předělávky gotického hororu Dům na kopci od Shirley Jacksonové, kde si připravil hlavní roli pro Kate Siegel. Ta se objevila coby Theodora Crainová, která má zvláštní schopnost, pomocí níž dokáže vycítit zlo. Herečka si prostředí univerza The Haunitng zamilovala natolik, že kývla i na part v pokračování s podtitulem The Haunting of Bly Manor.

Foto: Getty Images


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Haunting of Hill House Theodora Crain 2018 2018 1

Filtr seriálů