Kate Siegel

Kate Siegel

Celé jméno: Kate Gordon Siegelbaum
Místo narození: Silver Spring, Maryland, USA
Známé projekty: Hush, The Haunting of Hill House, The Haunting of Bly Manor, Oculus, Gerald's Game, Midnight Mass

Datum narození: 9.8.1982 (41 let)

Americká herečka Kate Gordon Siegelbaum pochází ze Silver Spring, kam chodila na studia do St. Andrew's Episcopal School. V roce 2016 se provdala za mistra hororu Mika Flanagana, který s ní spolupracoval na několika projektech. Společně vychovávají dvě děti.

Na filmovém poli se objevila poměrně pozdě, až v roce 2007, kdy debutovala ve snímku The Curse of The Black Dahlia. Následovalo pak vícero filmových rolí, v nichž se stávala součástí převážně ansámblu vedlejších postav. Do televizního průmyslu se poprvé podívala v roce 2009, kdy si zahrála Cheryl v seriálu Ghost Whisperer. O rok později nastoupila do kriminálek Numb3rs a Castle, kde se objevila jenom v drobných epizodních rolí.

Embed from Getty Images

Po návratu do filmového světa se seznámila s talentovaným Falanaganem, s nímž spolupracovala na snímku Oculus. V roce 2015 bylo světu oznámeno, že budoucí manželský pár spolu adaptuje novelu 13 Days to Midnight. Falanagan si pak udělal známosti u streamovací služby Netflix, s níž podepsal dlouholetou smlouvu. V jeho filmových a seriálových projektech jeho partnerka Kate nikdy nechyběla.

Objevila se ve snímku Ouija: Origin of Evil nebo v adaptaci oblíbené kingovky Gerald's Game. S Flanaganem napsala scénář ke slasheru Hush (2016), kde si zahrála hluchou Maddie. Maddie je mladá spisovatelka, která vyprodukovala příběh s názvem Midnight Mass. Tehdy se ještě nevědělo, že šlo o velký easter egg, neboť Flanagan postupem času fiktivní knihu Midnight Mass přetvořil v hororovou minisérii, která se v roce 2021 dočkala premiéry. Siegel si v ní zahrála učitelku Erin, která prchá před temnou minulostí a doufá v lepší život na ostrově Crockett. Po příchodu tajemného kněze začne docházet k nevysvětlitelným událostem, které brzy ohrožují život její a jejího nenarozeného miminka.

V roce 2018 se Falanagan ujal seriálové předělávky gotického hororu Dům na kopci od Shirley Jacksonové, kde si připravil hlavní roli pro Kate Siegel. Ta se objevila coby Theodora Crainová, která má zvláštní schopnost, pomocí níž dokáže vycítit zlo. Herečka si prostředí univerza The Haunitng zamilovala natolik, že kývla i na part v pokračování s podtitulem The Haunting of Bly Manor, kde ztvárnila ducha Dámy z jezera. Herečka se v současné době připravuje na roli v dramatickém snímku Hypnotic, kde si střihne hlavní roli po boku Jasona O'Mara a Dulé Hilla.

Foto: Getty Images


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Haunting of Hill House Theodora Crain 2018 2018 1

Filtr seriálů