Kathryn Hahn

Kathryn Hahn

Celé jméno: Kathryn Marie Hahn
Místo narození: Westchester, Illinois, USA
Známé projekty: WandaVision, Tohle je náš svět, Free Agents

Datum narození: 23.7.1973 (51 let)

Kathryn Hahn se narodila v Westchesteru, ale už v mládí se s celou její rodinou přestěhovala do Ohia, kde vyrůstala téměř celé své dětství. Její kořeny se nezapřou, sahají až do Anglie, Irska a dokonce i do Německa. Hahn studovala na Northwesternské univerzitě, kde poprvé přičuchla k divadlu. Dá se říci, že její filmová kariéra začala v roce 1997.

Její velká role přišla v seriálu Drzá Jordan, kde ztvárnila Lily Lebowski. V seriálu působila přes sedm let. Následně se přesunula do seriálu Free Agents, kde si zahrála zajímavou Helen. V seriálu ale působila pouze dva roky. Posléze následovaly hlavní role v seriálech Kroll Show a Parks and Recreation. Diváci si ji dále mohou pamatovat i z I Love Dick.

V roce 2016 se mihla ve filmu Tohle je náš svět společně s Viggem Mortensenem, který zde ztvárnil poměrně netradičního otce vychovávající své děti ve volné přírodě. Hahn není cizí ani dabování, nadabovala například Doca Oca v animovaném filmu Spider-Man: Paralelní světy. Hahn také získala jednu z hlavních rolí v komiksovém seriálu WandaVision.

Foto: Disney+


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Tiny Beautiful Things Clare Pierce 2023 2023 1
WandaVision Agnes 2021 2021 1
The Shrink Next Door Phyllis Shapiro 2021 2021 1
Central Park Paige Hunter 2020 2022 3

Filtr seriálů