Katie Cassidy

Katie Cassidy

Celé jméno: Katherine Evelyn Anita Cassidy-Benedon
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: 96 hodin, SupernaturalA­rrow

Datum narození: 25.11.1986 (37 let)

Americká herečka, zpěvačka a modelka, která se narodila v kolébce Hollywoodu, v Los Angeles. Její otec David Cassidy byl slavným zpěvákem v 70. letech a matka Sherry byla modelkou. Jako malá vyrůstala v kalifornském Calabasas, kde také chodila na základní a posléze na střední školu. Má dvě starší sestry, Jennu a Jamie a mladšího bratra Beau.

Po škole se přestěhovala do Los Angeles, kde začala svoji modelingovou a hereckou kariéru. Televizní debut si odbyla v seriálu 7th Heaven. Dalšími seriálovými počiny byly malé role v televizních seriálech The Division anebo Listen Up.

K jejím prvním hereckým počinům na filmovém plátně patří hororoví snímek Na lince je vrah, nebo komedie Klik: Život na dálkové ovládání. Hodně na sebe upozornila v úspěšném thrilleru 96 hodin, kde si zahrála po boku Liama Neesona anebo také jako Ruby v seriálu Supernatural.

Katie jsme mohli vidět v remaku úspěšných seriálů Melrose Place a Dallas. Jednu z hlavních rolí získala v seriálu Arrow, kde od roku 2012 hraje Laurel Lance.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Arrow Dinah Laurel Lance ze Země 2 2016 2020 4
The Flash Dinah Laurel Lance 2015 2015 1
Arrow Dinah Laurel Lance 2012 2020 8

Filtr seriálů