Kavan Smith

Kavan Smith

Celé jméno: Kavan Joel Smith
Místo narození: Edmonton, Alberta, Kanada
Známé projekty: Stargate Atlantis, Eureka, When Calls the Heart

Datum narození: 6.5.1970 (54 let)

Kavan Smith je kanadský herec, který se narodil roku 1970 v Edmontonu. V mládí ho vychovával pouze jeho otec, protože se jeho rodiče rozvedli. Vzdělával se na University of Calgary, přičemž poté zamířil na Mount Royal University, kde se věnoval herectví.

První role získal už na začátku 90. let, přičemž vystupoval v seriálech i filmech. Na první velkou roli čekal poměrně dlouho, nicméně se jí nakonec dočkal. Roku 2005 byl totiž obsazen do seriálu Stargate Atlantis, kde ztvárnil majora Evana Lornea. Toho tu hrál až do roku 2009. Původně si však tuto roli zahrál už roku 2003, kdy ji ztvárnil v seriálu Stargate SG-1.

V té době se zároveň objevil i v seriálu The 4400, kde si v letech 2005–2007 zahrál Jeda Garrityho. A aby toho nebylo málo, tak si v letech 2005–2006 zahrál ještě v seriálu Godiva's, kde se objevil jako Zach.

Další velká role přišla roku 2010, kdy si zahrál robota Andyho v seriálu Eureka. Působil tu až do roku 2012. Kromě toho se už začínal o něco více objevovat ve filmech. Zahrál si například v Red: Werewolf Hunter, Growing the Big One, Železný Golem a Svatební zvony. Ve všech těchto filmech se objevil v hlavní roli.

Po Eurece se objevil například v seriálech Rogue, Supernatural a Mistresses. Od roku 2015 se pravidelně objevuje v seriálu When Calls the Heart, ve kterém hraje Lelanda Coultera.

Jako malý se věnoval fotbalu a bojovému umění. Když započal svou hereckou kariéru, tak si mezi rolemi přivydělával jako barman. Ví se o něm, že je ženatý.

Foto: ABC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Eureka Andy 2.0 2010 2012 2

Filtr seriálů