Kelly Hu

Kelly Hu

Celé jméno: Kelly Ann Hu
Místo narození: Honolulu, Havaj, USA
Známé projekty: X-Men 2, The Vampire DiariesArrow

Datum narození: 13.2.1968 (56 let)

Kelly Hu se narodila na Havaji, má ve své rodině anglické, čínské, filipínské a havajské předky. Už v mládí projevila zájem o herectví, zpěv a bojové umění. Studovala na Havaji a poté v Kalifornii. Inspirovala se její úspěšnou sestřenicí, která byla modelka a roku 1985 se jí povedlo získat cenu Miss Hawaii Teen USA, což se jako první podařilo někomu s asijsko-americkým původem.

Práce modelky ji donutila cestovat po světě. Když se roku 1987 ocitla v Los Angeles, tak započala její herecká kariéra. Vystupovala v seriálech jako Četa v akci, Jump Street 21, Odpadlík, všude ale jen epizodně. První filmovou roli získala ve filmu Pátek třináctého 8, ale nejednalo se o nic velkého.

Na úspěch čekala až do roku 2002, když ztvárnila jednu z hlavních rolí filmu Král Škorpión. O rok později se účastnila filmu Od kolébky do hrobu a zahrála si také v komiksové sáze X-Men 2, kde si ji už diváci zapamatovali.

Kelly také namluvila několik postav v animácích. Postupem času Kelly přešla na seriálové role, jednu z výraznějších si střihla v seriálu Arrow, kde ztvárnila postavu Chiny White. Za zmínku také stojí postava PearlThe Vampire Diaries.

Kelly má bratra Glenna, který slouží v Americké armádě. Rodiče se v jejím mládí rozvedli. I když jí je už přes 40 let, tak je stále svobodná a udržuje si perfektní postavu. Aktivně se věnuje plavání a vlastní černý pás v karate.

Je členkou nadace CAUSE USA, která napomáhá Američanům asijského původu se soudními procesy. Kelly je také velkou fanynkou pokeru, sama se někdy účastní World Poker Tour.

Foto CC BY 2.0 Kelly Hu, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Arrow Chien Na Wei 2012 2019 6
The Vampire Diaries Pearl Zhu 2010 2011 2
X-Men Lady Deathstrike 2003 2003 1

Filtr seriálů