Kelly Reilly

Kelly Reilly

Celé jméno: Jessica Kelly Siobhán Reilly
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Above Suspicion, Britannia, Yellowstone

Datum narození: 18.7.1977 (46 let)

Kelly se narodila v Londýně a za rodiče má nemocniční recepční a policajta. Má irské prarodiče. Chodila na dívčí školu Tolworth v Kingstonu, kde se zaměřovala i na drama.

V roce 1995 napsala producentům britského seriálu Prime Suspect žádost o roli a ti jí po pár měsících vyhověli, čímž rozjela svou hereckou kariéru. Začala zprvu na prknech anglických pódií a mezi její nejúspěšnější roli patří ta ve hře After Miss Julie, díky které se stala hvězdou londýnských divadel a získala nominaci na divadelní cenu Laurence Oliviera. Navíc se ve svých 26 letech stala nejmladší osobou, která na tuto cenu byla kdy nominována. V roce 2002 si zahrála ve filmu Erasmus a spol., následně i v jeho pokračování Erasmus 2 z roku 2005 a a dalším z roku 2013 s názvem Chinese Puzzle. V této sérii si zahrála po boku herců jako Audrey Tautou či Romain Duris.

Její první ústřední role přišla v roce 2008 s filmem Jezero smrti a o rok později ztvárnila hlavní roli v seriálu Above Suspicion. V této době si také zahrála ve filmech Sherlock Holmes a jeho pokračování Sherlock Holmes: Hra stínů jako Mary Watsonová a dále ve filmu Oči války. Po boku Denzela Washingtona hrála ve filmu Let (2012) a Sama Rockwella ve filmu Jednou ranou (2013). V roce 2014 následovaly role ve filmech Nebe existuje a Kalvárie a v seriálu Black Box. Další rok působila v druhé sérii True Detective. V roce 2017 získala roli keltské královny v seriálu Britannia a další rok jednu z hlavních rolí v seriálu Yellowstone.

V letech 2007–09 byla vdaná za herce Jonaha Lotana. V roce 2012 se znovu provdala za finančníka Kylea Baughera.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Yellowstone Beth Dutton 2018 2023 5

Filtr seriálů