Kelly Rutherford

Kelly Rutherford

Celé jméno: Kelly Rutherford Deane
Místo narození: Elizabethtown, Kentucky, USA
Známé projekty: Není větší lásky, E-Ring, Gossip Girl

Datum narození: 6.11.1968 (55 let)

Kelly Rutherford je americká herečka, která se narodila roku 1968. Pochází z Elizabethtownu, kde se narodila matce samoživitelce Ann Edwards. Ta musela kromě ní vychovávat i jejího mladšího bratra Anthonyho a její mladší sestry Courtney a Lindsey.

Herečka se vzdělávala na Corona del Mar High School v Kalifornii, odkud později zamířila do New Yorku, kde se učila herectví v HB Studio. Herectví se dále věnovala i v Beverly Hills Playhouse v Kalifornii. Kariéru odstartovala v 80. letech, kdy se kromě hraní věnovala i modelingu.

Začátek její kariéry je spojen především s mýdlovou operou Generations, ve které se v letech 1989–1991 objevovala jako Sam Whitmore. Poté zamířila například do seriálů The Adventures of Brisco County, Jr., Courthouse, Kindred: The Embraced, Homefront, Melrose Place a Get Real. Vidět jsme ji mohli i ve filmech Není větší lásky či Přijatelné riziko.

Na začátku 20. století měla poměrně výrazné role v seriálech The District, Threat Matrix a E-Ring. Diváci si ji však nejvíce pamatují díky roli Lily van der Woodsen, kterou v letech 2007–2012 ztvárnila v seriálu Gossip Girl.

I po této roli se pravidelně objevovala v různých seriálech, ale v nich měla opět menší role. Zmiňme například její krátké působení v Reckless, Being Mary Jane, Quantico, Gone a Dynasty. Roku 2019 si zahrála jednu z hlavních postav seriálu Pretty Little Liars: The Perfectionists, a to konkrétně přísnou ředitelku Claire Hotchkiss.

V roce 2001 se stal jejím manželem venezuelský bankéř Carlos Tarajano, nicméně hned následující rok se rozvedli. Následně si roku 2006 vzala za muže německého obchodníka Daniela Giersche, se kterým měla hned téhož roku syna Gustafa Daniela Giersche.

Roku 2009 se páru narodilo druhé dítě, dcera Helena, nicméně v té době už manželé spolu nežili. Nakonec se spolu rozvedli, a to po letech soudních sporů. Následkem těchto sporů bylo Gierschovo deportování ze země a hereččin bankrot. Roku 2015 bylo nakonec rozhodnuto, že otec bude výhradním pečovatelem obou dětí.

Foto CC BY-SA 4.0 JSquared Photography, Inc., Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Pretty Little Liars: The Perfectionists Claire Hotchkiss 2019 2019 1
Gossip Girl Lily van der Woodsen 2007 2012 6

Filtr seriálů