Kenneth Choi

Kenneth Choi

Celé jméno: Kenneth Choi
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Známé projekty: Allegiance, American Crime Story9–1–1

Datum narození: 20.10.1971 (52 let)

Kenneth Choi je americký herec, který se narodil roku 1971 v Chicagu. Jeho rodiče jsou korejského původu, přičemž jeho otec se živil jako učitel a podnikatel, zatímco jeho matka bývala zdravotní sestrou. Kenneth má jednoho staršího a jednoho mladšího sourozence.

K herectví se poprvé dostal během studia na střední škole, i když se chtěl stát hercem už jako malý chlapec. Jeho otec mu to však tehdy rozmluvil, protože tvrdil, že herecká kariéra nepředstavuje žádné solidní povolání. Kenneth ho tehdy poslechl a začal studovat účetnictví na Purdue University, ale škola ho nebavila, a proto ukončil studium.

Jakmile zanechal studia, tak se přestěhoval do Portlandu v Oregonu, kde se chtěl pustit do herectví. Vzhledem k tomu, že neměl žádné zkušenosti, byly jeho začátky vskutku těžké. Živil se prací v místní videopůjčovně a celých pět let se připravoval na svůj herecký debut.

Dnes je Kenneth poměrně známým hercem, i když měl začátek kariéry skutečně velmi pomalý. Objevoval se v různých seriálech, ve kterých získával pouhé epizodní role. Roku 2004 se sice objevil ve filmu Terminál, nicméně zde si zahrál jen nepodstatnou vedlejší roli.

První výraznější role se dočkal roku 2008, kdy se objevil v neúspěšném seriálu Samurai Girl jako Sato. Poté měl vedlejší role v seriálech Crash, Burning Hollywood a Hawthorne. Roku 2013 ztvárnil kapitána Eda Rollinse v seriálu Ironside. Byla to sice jeho první velká role, ale seriál byl ukončen hned po devíti epizodách.

V té době však jeho kariéra začala stoupat. Menší role si zahrál ve známých filmech jako Captain America: První Avenger či Vlk z Wall Street, přičemž se dále věnovat seriálům. V letech 2008–2014 se objevil jako Henry Lin v seriálu Sons of Anarchy.

Roku 2015 se mu podařilo získat velkou roli v seriálu Allegiance, kde se objevil jako Sam Luttrell. Rok poté ztvárnil soudce Lance Ita v seriálu American Crime Story. Kromě toho jsme ho mohli vidět i v seriálu The Last Man on Earth, kde si v letech 2016–2017 zahrál Lewise Ha.

I rok 2018 byl pro něj poměrně velký. Jakmile si v seriálu Counterpart zahrála Boba Dwyera, tak začal vystupovat v seriálu 9–1–1, kde hraje Howieho Hana. Tato postava tu patří mezi hlavní, přičemž Kenneth se jí bude zřejmě věnovat ještě delší dobu.

Foto: FX


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
9-1-1 Howard "Chimney" Han 2018 5
American Crime Story Lance Ito 2016 2016 1
The Last Man on Earth Lewis Ha 2016 2017 1
Allegiance Sam Luttrell 2015 2015 1

Filtr seriálů