Kerry Condon

Kerry Condon

Celé jméno: Kerry Condon
Místo narození: Thurles, Hrabství Tipperary, Irsko
Známé projekty: Rome, Avengers, Believe, Better Call Saul

Datum narození: 4.1.1983 (41 let)

Kerry Condon je irská herečka, která se narodila roku 1983 v Thurles. Studovala na umělecké škole v Dublinu a herectví se věnuje už od svých 16 let, kdy se jí podařila získat první role. Kromě toho, že se aktivně věnuje seriálům a filmům, ji diváci mohou spatřit i na divadelních parketách.

Zpočátku se věnovala především dramatickým filmům, proto jsme ji mohli vidět například v projektech Krysa, Jak se Harry stal stromem či Utržený ze řetězu. Roku 2005 byla obsazena do role Octavie v seriálu Rome. Této roli se věnovala do roku 2007 a dodnes je považována za její nejznámější.

Následně měla větší role v seriálu Five Days či filmech Poslední neděle, Ranvej, Tady to musí být a Bad Samaritan. V letech 2011–2012 vystupovala v seriálu Luck jako Rosie, následně se mihla v pár dílech The Walking Dead a zahrála si i v seriálu Believe, kde se roku 2014 objevila jako Dr. Zoe Boyle.

Od roku 2015 propůjčuje svůj hlas umělé inteligenci jménem Friday, která vystupuje v různých filmech ze světa Avengers. Kromě toho měla ještě velkou roli v seriálu Better Call Saul, kde si v letech 2015–2018 zahrála Stacey Ehrmantraut.

Foto: HBO


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Rome Octavia 2005 2007 2

Filtr seriálů