Khalid Abdalla

Khalid Abdalla

Celé jméno: Khalid Abdalla
Místo narození: Glasgow, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: Lovec draků, Zelená zóna, The Crown

Datum narození: 30.12.1980 (43 let)

Khalid Abdalla je skotský herec a aktivista, který se narodil roku 1980 v Glasgow, a to rodičům egyptského původu. Vyrůstal v Londýně, kde se jeho rodiče živili jako doktoři. Z Egypta emigrovali na protest tamnímu režimu.

Vzdělával se na King's College School, kde byli jeho spolužáky herci Ben Barnes a Tom Basden. O herectví se zajímal už na střední škole, kromě toho projevil zájem i o režii. Kromě toho studoval i na Queens' College v Cambridgi.

Jako většina herců, i on odstartoval svou hereckou kariéru na jevišti. V seriálech a filmech začal vystupovat roku 2005 a na svém kontě má poměrně velké množství rolí. Svou první hlavní roli získal roku 2007, kdy se objevil v dramatu Lovec draků jako Amir.

Následně se roku 2010 objevil ve válečném dramatu Zelená zóna. Dále jsme ho mohli vidět ve filmu Assassin's Creed z roku 2016 či v seriálu Hanna, kde se v letech 2019–2020 objevil jako Jerome Sawyer. Roku 2022 se dočkal dvou velkých rolí, objevil se totiž v seriálech Moon Knight a The Crown.

Herec mluví plynule anglicky, francouzsky a arabsky. Na začátku roku 2011 se zúčastnil protestů v Káhiře a byl jedním z těch, kteří tu založili revoluční skupinu filmařů. Téhož roku si vzal za ženu Cressidu Trew, se kterou chodil již spoustu let.

Foto: Volné dílo


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Moon Knight Selim 2022 2022 1
The Crown Dodi Fayed 2022 1

Filtr seriálů