Kiernan Shipka

Kiernan Shipka

Celé jméno: Kiernan Brennan Shipka
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Známé projekty: Mad Men, The Legend of Korra, Chilling Adventures of Sabrina

Datum narození: 10.11.1999 (24 let)

Kiernan Shipka se narodila do rodiny realitního agenta a od svých pěti let se věnovala tanci. Když ji bylo šest, tak se její rodina přestěhovala do Los Angeles, aby podpořili její hereckou kariéru – už jako dítě se objevovala v reklamách.

Zahrála si v pár krátkých filmech i v epizodních rolích v seriálech, ale průlom pro ni přišel až s rolí Sally Draperové v cenami ověnčeném dramatu Mad Men. Za tuto roli také obdržela několik cen (první hned v roce 2007, kdy ji bylo 8 let) a ještě více nominací.

Časopis Time ji v roce 2014 zahrnul mezi 25 nejvlivnějších teenagerů. Stejný rok byla časopisem IndieWire zahrnuta do seznamu 20 herců pod 20 let, které bychom měli sledovat. Po skončení seriálu Mad Men si zahrála například v hororu February nebo v dramatu Květiny v podkroví. Její poslední rolí je B. D. Hyman v seriálu stanice FX Feud: Bette and Joan.

Znají ji i fanoušci videoher, namluvila roli Jinory v The Legend of Korra, stejně tak jako ve stejnojmenném seriále. Od roku 2018 hraje Sabrinu, hlavní postavu seriálu Chilling Adventures of Sabrina.

Mezi její koníčky patří golf a vaření a jejím vzorem je Grace Kelly.

Foto: CC BY-SA 2.0


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Chilling Adventures of Sabrina Sabrina Spellman 2018 2020 4
Feud B.D. Hyman 2017 2017 1
Mad Men Sally Draper 2007 2015 7

Filtr seriálů