Chilling Adventures of Sabrina (Sabrinina děsivá dobrodružství) Sabrina Spellman

Sabrina Spellman

Sabrina Spellman

Mladá dívka, která se snaží smířit s tím, že je napůl čarodějka a napůl obyčejný smrtelník.

Sezóny 4
2018 - 2020

Sabrina je mladá dívka, která je napůl čarodějkou (po svém otci) a napůl smrtelníkem (po své matce). Nyní ale přišel čas, aby si vybrala, jakou cestou se vydá – zasvětí se temnotě nebo se bude chtít držet cesty světla?


Základní informace:

  • Věk: 16
  • Druh: míšenec (čarodějka/člověk)
  • Status: živá
  • Povolání: studentka na Baxterově střední a Akademii neviditelných u­mění
  • Další herečky, které ztvárnily Sabrinu: Mckenna Grace (mladá Sabrina)

Rodinní příslušníci:

Sabrina žije ve městě Greendale, které se nachází na opačném břehu řeky Sweetwater než je město Riverdale. Jelikož její rodiče zemřeli, když byla ještě malá, žije se svými tetami Hildou a Zeldou a bratrancem Ambrosem v jejich domě, který funguje také jako márnice.

Sabrina je ale jiná než zbytek její čarodějnické rodiny. Je totiž napůl člověkem, neboť její matka byla smrtelníkem. V den svých šestnáctých narozenin si má Sabrina zvolit, zda se vydá po temné cestě a stane se pravou čarodějkou nebo zda opustí čarodějnický svět a stane se z ní smrtelnice. Očekává se ale od ní, že si zvolí čarodějnictví a zapíše své jméno do Knihy stvůr, díky čemuž bude pravým následovníkem Temného pána, následně začne chodit na čarodějnickou Akademii a přeruší své pouto s lidským světem. Sabrina chce zůstat čarodějkou, ale zároveň nechce opustit své kamarádky Susie a Roz a především svého přítele Harveyho, se kterými chodí na Baxterovu střední školu. Proto musí najít způsob, jak zůstat součástí obou světů.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
letoskar

Na jednu stranu je velice inteligentní, poradí si ve většině situací. Na druhou stranu s jejím IQ není schopná si představit důsledky toho co dělá? To je trošku sraní si do pusy. Chce aby lidi kolem ní byli šťastní, ale pak udělá pravej opak a vše tím dojebe. Pokud něco není podle jejích představ snaží se to sabotovat, tohle udělá 10 leté dítě, ne mocná čarodějka co chce zachraňovat svět. Pokud se scénáristi pokoušeli o jiný pohled, tak jim to moc nevyšlo. Myslím že, jako herečka je perfektní, věřím jí téměř každou scénu, bohužel je dle mého špatně napsaná. :/

22.1.2021 | 12:34:45
dominikvtipil

Hrozná slepice a to její rozhodování…

16.1.2021 | 0:40:39
Arihant

Tahala cely serial, keby nebolo jej tak neviem, ci by som pozeral po druhej serii dalej.

9.1.2021 | 22:11:45
DavidSpike

Boha jeho tahle kravka a její rozhodnutí jsou tak vytáčející, pořád HARVEY HARVEY!!! že mám chuť jí ztřískat a prostě jí zahrabat v rakvi… Ještě klika, že vedlejší postavy, krom jejích kamarádek jsou supr

2.10.2020 | 22:37:17
Amer

Mě se líbí a nikdo mi to nevymluví. :-D

15.7.2020 | 14:45:44
babuna1999

Líbí se mi její přístup k věci a jak se snaží udělat všechny šťastné – i když ne vždy to jde. Její vztahy s tetičkami a bratrancem jsou skvělé a vždy si najde nějaký způsob jak vyřešit aktuální problém.

2.7.2020 | 22:05:21
Jiri007

Sabrinu mam rád, je dobrá stoji si za svym, libi se mi jeji vlastnosti že spolupracuje se všemi a vždycky hleda možnost spravneho řešení a navíc je to kočka, Sabrinu mam rad jak temnou tak světlou, a s Nickem jsou fakt dokonaly par.

9.7.2019 | 11:40:52
oskarka

Celý seriál stojí na ní, hraje výtečně. Já ji sledovala už v Mad Men, tam hrála dětskou postavu až do dospělosti, už tehdy jsem to ocenila.

26.4.2019 | 19:06:48
GanG

Mně teda herečka nepřišla sympatická, ještě na chvíli odložím tenhle seriál do šuplíku.

26.4.2019 | 3:06:05
KaraSnowAllen

Hodně sympatická dívčina a skvělá herečka.

edit. Tak už jí nemám tolik ráda.

13.4.2019 | 21:01:50
1

Stav titulků

Epizoda S04E08: Chapter Thirty-Six: At the Mountains of Madness

cz100%
DOKONČENO

Titulky pocházejí z Netflixu, kde seriál rovněž můžete sledovat.

Nepřehlédněte

Kdyby vznikla pátá série, dočkali bychom se crossoveru s Riverdale

Kdyby vznikla pátá série, dočkali bychom se crossoveru s Riverdale

Ještě letos uvidíme čtvrtou sérii Sabriny, která ale bude pro seriál konečnou. Kdyby tomu ale tak nebylo, zabývala by se další série čarodějnickými válkami a obsahovala by i crossover se seriálem Riverdale.

Reklama

Reklama

Úvodní znělka seriálu

Thumbnail Play icon

Galerie

Galerie

Narozeniny

Hlídejte si nás