Kip Pardue

Kip Pardue

Celé jméno: Kevin Ian Pardue
Místo narození: Atlanta, Georgie, USA
Známé projekty: Formule!,// Na jih od Pico, //Runaways

Datum narození: 23.9.1975 (48 let)

Kip Pardue je americký herec, který se narodil roku 1975 v Atlantě. Vzdělával se na Dunwoody High School, odkud později zamířil na Yale University, kde se věnoval fotbalu. Zde si ho všiml jeden agent, který mu nabídl práci v modelingu. Kip proto začal pracovat například pro takové značky jako Armani, Polo a Abercrombie & Fitch.

V roce 1999 se mu podařilo prorazit v herectví, kterému se začal aktivně věnovat. Dnes má na svém kontě úctyhodné množství rolí, které jsou tvořeny hlavními i vedlejšími postavami. Vystupuje v seriálech i filmech.

Zpočátku hrál především v komediích a sportovních dramatech, objevil se například ve snímcích Ať to stojí, co to stojí, Formule!, Pravidla vášně, Podivuhodná srdce, Ostrov smrti a Obyčejní hrdinové. V letech 2006–2007 si zahrál první výraznější seriálovou roli, objevil se totiž v seriálu ER jako Ben Parker.

Dále ho můžeme znát z filmů Na jih od Pico, Princezna, Hořko-sladko, Hostel III, Slightly Single in L.A. či Looking for Mr. Right. Roku 2013 se objevil v pár dílech seriálu Mad Men jako Tim Jablonski, poté zamířil do Raye Donovana, kde si střihl postavu agenta FBI. Z poslední doby je znám především díky roli Franka Deana, kterého si v letech 2017–2018 zahrál v seriálu Runaways.

V roce 2018 ho herečka Sarah Scott obvinila ze sexuálního obtěžování na pracovišti. O rok později ho soud shledal vinným, což vysvětluje jeho aktuální herecký půst.

Jeho manželkou je Alyson Wilson. Svého otce neviděl od svých jedenácti let, kdy se jeho rodiče rozvedli. Jeho umělecké křestní jméno „Kip“ vzniklo z prvních písmen jeho celého jména.

Foto: Hulu


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Runaways Frank Dean 2017 2018 2

Filtr seriálů