Kristen Schaal

Kristen Schaal

Celé jméno: Kristen Joy Schaal
Místo narození: Longmont, Colorado, USA
Známé projekty: Toy Story, Bob's Burgers, The Last Man on Earth

Datum narození: 24.1.1978 (46 let)

Kristen Schaal je americká herečka, která se roku 1978 narodila ve státě Colorado. Narodila se rodičům nizozemského původu, přičemž po rodném Longmontu vyrůstala na ranči v Boulderu. Má o tři roky staršího bratra Davida. Její otec se živí jako stavbař, zatímco její matka je sekretářka.

Po studiu na Skyline High School začala studovat na Northwestern University. Následně se roku 2000 přestěhovala do New Yorku, kde chtěla odstartovat kariéru komičky. Prosadit se dokázala poměrně brzy, přičemž kromě živých komediálních vystoupeních vystupovala v seriálech, filmech a rádiích.

Dodnes je známá především díky svým komediálním rolím. Více se však prosazuje především v seriálech, ve kterých se jí podařilo získat větší role. Svou první výraznější si zahrála v seriálu The Education of Max Bickford, kde se v letech 2001–2002 objevila jako Valerie Holmes.

Co se týče filmů, mohli jsme ji vidět například ve snímcích Blbec k večeři, Vítejte v džungli, A Walk in the Woods, Literally, Right Before Aaron a Můj kámoš špión. Na svém kontě má i několik animovaných rolí, svůj hlas propůjčila postavám například z filmů Toy Story, Já, padouch a Zataženo, občas trakaře.

Mnohem známější je však díky svým seriálovým rolím, a to ať už animovaným, či hraným. První opravdu velké role se dočkala v seriálu Flight of the Conchords, kde v letech 2007–2009 vystupovala jako Mel. Poté měla výraznější role například v seriálech FCU: Fact Checkers Unit, Soul Quest Overdrive a The Heart, She Holler.

Od roku 2011 se pravidelně věnuje animovanému seriálu Bob's Burgers, kde mluví Louise Belcher, tedy postavu, která patří mezi hlavní. V letech 2012–2013 se podílela na seriálu 30 Rock, kde se nám představila jako Hazel Wassername. Dále jsme její hlas mohli zaslechnout v seriálech Gravity Falls, Adventure Time a BoJack Horseman.

Po výraznějších vedlejších rolích v seriálech The Hotwives of Orlando a WordGirl se od roku 2015 začala podílet na seriálu The Last Man on Earth, kde až do roku 2018 vystupovala jako druhá hlavní postava. Tou byla potrhlá Carol Pilbasian, která i v dobách apokalypsy hleděla na zásady. Poté si zahrála například v seriálu Squinters, kde se objevila jako Tina.

Roku 2012 si vzala za muže scenáristu Riche Blomquista, se kterým má dceru Ruby. Společně napsali a publikovali knihu s názvem The Sexy Book of Sexy Sex.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
What We Do In The Shadows Průvodkyně 2019 6
The Last Man on Earth Carol Pilbasian 2015 2018 4

Filtr seriálů