Krysta Rodriguez

Krysta Rodriguez

Celé jméno: Krysta Anne Rodriguez
Místo narození: Orange, Kalifornie, USA
Známé projekty: Smash, Trial & Error, Quantico

Datum narození: 23.7.1984 (39 let)

Vyrůstala v kalifornském Orange County. Na základní škole dělala roztleskávačku a poté co na Broadwayi zhlédla osm představení, začala chodit na hodiny tance a zpěvu. Od roku 1995 do 2000 účinkovala v dětském křesťanském pořadu Colby’s Clubhou­se. Navštěvovala střední školu Orange County High School of the Arts, kde hrála spoustu hlavních rolí, včetně Gidget ve stejnojmenném muzikálu, který režíroval Francis Ford Coppola. Pár let studovala na NYU, ale pak získala angažmá na Broadwayi a nepodařilo se jí skloubit práci se školou.

Jejím broadwayským debutem byl v roce 2005 jukebox muzikál Good Vibrations. V roce 2009 získala roli Wednesday v muzikálu Addamsova rodina, kterou ztvárňovala přes víc než rok.

V roce 2010 se objevila ve svém prvním filmu, komedii The Virginity Hit. V roce 2013 účinkovala v druhé, a zároveň závěrečné, řadě seriálu Smash jako Ana Vargas, začínající herečka na Broadwayi a spolubydlící Karen (Katherine McPhee). Krysta měla hrát jednu z hlavních rolí v připravovaném sitkomu How I Met Your Dad, spinoffu k How I Met Your Mother, ale roli odmítla a seriál nakonec nebyl vybrán. Dále si zahrála v seriálech Married (2014), Inside Amy Schumer (2015), The Mysteries of Laura (2015) nebo Chasing Life (2015). Jejími nenovějšími rolemi jsou Maxine Griffin v seriálu Quantico) a Summer Hendersen v Trial & Error).

Filmy mají v Krystině kariéře menší zastoupení, nicméně patří mezi ně jedna z hlavních rolí v My Bakery in Brooklyn (2016) a v nejnovějším Killing Diaz, které je v současné době ve stavu post-produkce ( červenec 2017).


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Daybreak Čarodějnice/Paní Crumble 2019 1
Quantico Maxine Griffin 2017 2017 1

Filtr seriálů