Lauren Velez

Lauren Velez

Celé jméno: Lauren Luna Vélez
Místo narození: Brooklyn, New York City, New York, USA
Známé projekty: Dexter, Oz, New York Undercover

Datum narození: 2.11.1964 (53 let)

b>Lauren Vélez má tatínka policistu, portorické předky, sestru-dvojče Loraine a dalších sedm sourozenců. Vyrůstala v New Yorku a herectvím se chtěla živit už od druhé třídy, kdy si ve školním představení zahrála sviště. Vzhledem k tomu, že dvojčata nepadají od stromu daleko od sebe, tak ji v jejím kariérním snu následovala i sestra. Obě obdržely stipendium od Alvin Ailey Dance School a navštěvovaly stejné herecké kurzy. Lauren získala svoji první větší roli v muzikálu Dreamgirls, kde za ni obvykle alternovala Loraine.

Narozdíl od své sestry, se však Lauren začala prosazovat i v televizní a filmové produkci. Jejím debutem byla hlavní role v nezávislém snímku režisérky Darnell Martin jménem I like it like that, za svůj výkon obdržela Independent Spirit Award. V dalších snímcích se objevila například po boku Al Pacina nebo Kathleen Turner.


Svoji první, ale zdaleka ne poslední roli policistky si zahrála v seriálu New York Undercover. Na něj navázala rolí vězeňské doktorky v dramatickém seriálu HBO Oz. V obou dvou se setkala se svými budoucími kolegy z Dextera, v New York Undercover hrál David Zayas, v Oz se k nim připojil ještě Erik King.

V roce 1993 se Lauren provdala za italo-jamajčana Marka Gordona, se kterým žije dodnes.


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.