Lenn Kudrjawizki

Lenn Kudrjawizki

Celé jméno: Lenn Kudrjawizki
Místo narození: Leningrad, Sovětský svaz
Známé projekty: Abschnitt 40, Der Kroatien Krimi, Vikings

Datum narození: 10.10.1975 (48 let)

Lenn Kudrjawizki je ruský herec, který se narodil roku 1975 v dřívějším Leningradu. Když mu byly dva měsíce, tak se se svou rodinou přestěhoval do Východního Berlína, kde jeho otec pracoval jako vědec, zatímco jeho matka tu byla tlumočnicí. Už ve svých čtyřech letech získal první herecké zkušenosti, protože začal vystupovat v Leningrad State Ballet.

Kromě herectví se od mládí věnoval i hře na housle. Právě proto začal chodit na střední školu, která se zaměřovala na hudbu. Dále se však i nadále věnoval herectví, a kromě toho i zpěvu. Všechny své dovednosti si následně vypiloval na vysoké škole v Drážďanech, kde se mu podařil získat magisterský titul.

I když se jedná o ruského rodáka, tak svou kariéru odstartoval v Německu, kde vyrůstal. Dodnes se věnuje především domácím projektům, mezi které patří filmy a seriály. Svou první seriálovou roli získal roku 1996.

První velkou roli získal v seriálu Abschnitt 40, kde se v letech 2001–2006 objevoval jako policista Grischa Kaspin. Dále si zahrál menší role v seriálech jako Tatort, Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei a Okkupert či filmech Bezaubernde Marie, Die Letzte Lüge, Polizeiruf 110 – Eine andere Welt, Kurýr: Restart a Traumfabrik.

Od roku 2016 se objevuje v seriálu Der Kroatien Krimi, kde hraje Emila Pericu, ale celosvětově je známý především díky roli ruského knížete Dira, kterého hraje od roku 2019 v seriálu Vikings.

Aktuálně se sice soustředí především na svou hereckou kariéru, ale kromě toho se věnuje i zpívání. Na svém kontě má několik vydaných alb, přičemž je součástí několika hudebních organizací. Jeho manželkou je Nora Kudrjawizki, houslistka a hudebnice, se kterou má dvě děti.

Foto: EuropaCorp


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Vikings Dir 2019 2020 1

Filtr seriálů