Vikings (Vikingové) Dir

Dir

Dir

Olegův bratr a aktuálně druhý nejmocnější kníže Kyjevské Rusi.

Sezóny 1
2019 - 2020

Kyjevskou Rus aktuálně spravuje několik knížat, mezi které patří i Dir. Na rozdíl od svého bratra Olega není nijak násilný a krutý, a proto proti svým bratrům nic nemá. Nicméně ve chvíli, kdy Oleg usmrtí svého bratra Askolda, se vydá do Novgorodu, aby ho potrestal. Nebude to však mít jednoduché.

Oleg přivítá svého bratra s úsměvem, nicméně ten mu poví, že od této chvíle chce opatrovat malého Igora, budoucího vládce Kyjevské Rusi, o kterého se staral Askold. Oleg se ho nechce vzdát, a tak začne s bratrem smlouvat. Dir mu nakonec řekne, že pokud uhodne jméno jeho manželky, kterou si vzal teprve nedávno, tak mu Igora nechá. Olegovi se její jméno pochopitelně podaří uhodnout.


Dir je překvapen bratrovými machinacemi a intriky, nicméně mu nechává v opatrovnictví Igora, protože chce dodržet své slovo. Následně se s Olegem setká ještě jednou, tentokrát ho však Oleg zajme a zavře ho do klece jako prašivého psa.

Dir je…

Foto: History

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
S.T.A.L.K.E.R.

Fakt jsem myslel, že v té kleci zůstane navždy. :D

4.4.2021 | 12:51:40

Konec Vikingů

Vikingové zahájili svou seriálovou existenci v roce 2013 a skončili na konci roku 2020, což znamená, že tu s námi byli dlouhých sedm let, ale vše musí jednou skončit. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Pokračování

Seriál Vikings sice skončil šestou sérií, ale Netflix připravuje pokračování s názvem Vikings: Valhalla, které se bude odehrávat cca 100 let po událostech původní seriálu. Více se dozvíte v našem článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás